PUNKT INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT - LUBLIN
ul. Przechodnia 4, 20-003 Lublin; tel. +48 81 536 10 93, fax: +48 81 534 61 92
czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00
email:
europedirect-lublin@europe-direct.lublin.pl
Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.15 LISTOPADA 2005
" MÓJ DOM EUROPA "
KONKURS DLA MŁODZIEŻY SZKÓŁ LUBELSZCZYZNYWYNIKI KONKURSU ! "MÓJ DOM EUROPA"

Europe Direct - Lublin, Lubelski Punkt Informacji Europejskiej, działający przy Europejskim Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw, ma zaszczyt zaprosić Państwa i młodzież z Państwa szkoły do udziału w konkursie "Mój dom Europa".

Europe Direct - Lublin działa w ramach sieci informacyjnej Komisji Europejskiej, powołanej do życia w maju 2005 roku. Nadzór nad prawidłowym działaniem Punktów Informacyjnych w Polsce sprawuje Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Jednym z wielu zadań Punktów Informacyjnych Europe Direct jest szerzenie informacji o Unii Europejskiej i wszelkich aspektach związanych z integrującą się Europą, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży i środowiska nauczycielskiego. Europe Direct - Lublin, bazując na doświadczeniu Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie, pragnie zapoczątkować tym konkursem współpracę ze szkołami Lubelszczyzny. Mamy nadzieję, że zainteresuje Państwa tematyka i wezmą Państwo wraz z uczniami udział w konkursie.

Celem konkursu jest przedstawienie przez młodzież Państwa szkoły jej wizji Wspólnej Europy, działalności Unii Europejskiej, a także wsparcia, jakie udzielane jest młodym ludziom w Polsce przez Unię Europejską. Konkurs polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na jeden z dwóch zaproponowanych tematów:

  1. "Unia Europejska - historia i przyszłość, moja wizja wspólnej Europy";
  2. "Programy edukacyjne Unii Europejskiej szansą dla polskiej młodzieży".

Prezentacje powinny zostać przesłane do siedziby Europe Direct - Lublin, ul. 3-go Maja 18/3A, 20-078 Lublin do dnia 5 grudnia 2005. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie internetowej www.europe-direct.lublin.pl w dniu 7 grudnia 2005.

Do pracy powinna zostać załączona informacja zawierająca : imię i nazwisko opiekuna, imiona i nazwiska osób biorących udział w konkursie (max 3 uczniów), nazwę i adres szkoły, a także telefon kontaktowy do szkoły.
Nagrody laureatom konkursu wręczone zostaną podczas VI Regionalnego Zjazdu Szkolnych Klubów Europejskich Lubelszczyzny w dniu 9 grudnia 2005 roku w "Sali Błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu : zobacz regulamin konkursu ...
Szczegółowe informacje można uzyskać także pod numerem telefonu (0-81) 534 61 91.

Z poważaniem,
Jarosław Szczepaniak

Dyrektor Europe Direct - Lublin
Lubelskiego Punktu Informacji Europejskiej

Lublin, 15.11.2005


PLIKI DO POBRANIA
zobacz regulamin konkursu ...


PUNKT EUROPE DIRECT LUBLIN PROWADZONY JEST PRZEZ EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJĘ NOWY STAW