SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


LUTY 2011 Konkurs na plakat "Mobilna młodzież"

Masz od 15 do 25 lat? Mieszkasz w Polsce? Zaprojektuj plakat promujący mobilność edukacyjną młodych ludzi w Unii Europejskiej i wygraj jedną z trzech nagród: iPod Touch, aparat cyfrowy lub kamerę.

Zarejestruj się na stronie http://www.youthonthemove-contest.eu/perspektywy/ i prześlij za jej pośrednictwem swoją pracę konkursową. Nie zwlekaj! Termin nadsyłania prac upływa w czwartek, 24 lutego 2011 r.!

Zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się 4 marca br. w godz. 14.00–16.00 podczas ogólnopolskiej konferencji "Mobilna młodzież" w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wszystkie nadesłane prace zostaną zaprezentowane podczas ceremonii rozdania nagród.
Organizatorzy pokrywają zwycięzcom koszty podróży oraz noclegu w Warszawie.

Informacji o konkursie udziela:
Mateusz Jeżowski
e-mail: mateusz.jezowski@frse.org.pl
tel.: 22 46 31 433

"Mobilna młodzież" na targach edukacyjnych Perspektywy

Chciałbyś pracować lub studiować za granicą, ale nie wiesz, od czego zacząć? Chciałbyś poznać ludzi, którym to się udało? Odwiedź stoisko "Mobilna młodzież" nr 200 w Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie!

Oferujemy możliwość spotkania i podyskutowania z młodymi ludźmi – uczestnikami unijnych programów edukacyjnych, którzy już pracowali, studiowali lub odbywali wolontariat za granicą. Z przyjemnością podzielą się z tobą swoimi doświadczeniami!

Dowiesz się od nich, jak:

  • odbyć szkolenie, praktyki lub staż zawodowy w innym kraju;
  • uczyć się języków obcych w nowatorski sposób;
  • przeprowadzić wymianę młodzieży;
  • wyjechać za granicę na wolontariat;
  • zdobyć finansowanie na realizację własnego projektu;
  • otrzymać stypendium na studia za granicą.

O możliwościach wyjazdu za granicę do pracy, na studia lub staż możesz podyskutować także podczas konferencji "Mobilna młodzież" w piątek o godz. 14.00 w Sali Koncertowej PKiN. W debacie wezmą udział Jan Truszczyński, Dyrektor Generalny ds. Edukacji i Kultury w Komisji Europejskiej, ambasadorowie inicjatywy "Mobilna młodzież" Jasiek Mela i Marta Sziłajtis-Obiegło oraz inne znane osobistości życia publicznego w Polsce i w Europie.

Rejestracja do dn. 28 lutego:

Aby wziąć udział w konferencji "Mobilna młodzież", należy zarejestrować się na stronie: www.frse.org.pl/mobilnamlodziez.
Z kolei rejestracja na spotkania uczestnikami unijnych programów edukacyjnych odbywa się za pośrednictwem strony: www.frse.org.pl/perspektywy.


Informacji na temat konferencji i spotkań na stoisku "Mobilna młodzież" udziela:
Anna Samel
e-mail: anna.samel@frse.org.pl
tel.: 22 46 31 173facebook