SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


CZERWIEC 2011 Lato z Prezydencją

Objęcie przez Polskę Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej stało się inspiracją tegorocznej akcji "Lato z bankiem centralnym", organizowanej przez Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie. We współpracy z Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie oraz Lubelskim Urzędem Wojewódzkim została przygotowana ścieżka edukacyjna dla dzieci i młodzieży z Lublina i Lubelszczyzny – Prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej. Jest ona skierowana do dzieci z województwa lubelskiego, które korzystają z oferty półkolonii organizowanych przez stowarzyszenia i placówki oświatowe. Projekt będzie realizowany w dniach od 29 czerwca do 22 lipca 2011 r. 

Projekt ma na celu przekazanie wiedzy na temat zbliżającej się Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w sposób atrakcyjny, ciekawy i dostosowany do wieku odbiorców. Działania związane z walutą euro mają na celu lepsze poznanie państw Unii Europejskiej, przybliżenie tematyki związanej z walutą euro oraz zachęcenie do poszerzania wiedzy na temat Unii Europejskiej.

Działanie 1 - Wakacyjne spotkania z Europą

Spotkania będą miały miejsce w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przy ul. Spokojnej 4. Film, kalambury, quiz czy puzzle to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci w siedzibie urzędu. Poprzez udział w zabawach uczestnicy będą mogli poznawać zagadnienia związane z Prezydencją Polski w Radzie Unii Europejskiej, a także kraje Unii Europejskiej. Spotkania z dziećmi będą prowadzić konsultanci Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie oraz pracownicy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Działanie 2 – Wakacyjne spotkania z euro   

Spotkania będą miały miejscew siedzibie Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Lublinie przy ul. Chopina 6. Czym różni się awers euro od rewersu? Czy monetami z rewersami hiszpańskimi można płacić w Finlandii? Które kraje europejskie wprowadziły wspólną walutę? Czym zajmuje się Europejski Bank Centralny? Na te i inne pytania będą mogli znaleźć odpowiedź młodzi uczestnicy, którzy obejrzą wystawę numizmatyczną, prezentującą wszystkie obiegowe banknoty monety euro oraz wybrane kolekcjonerskie w srebrze i złocie. Niewątpliwą atrakcją będzie plastyczna mapa monetarna Europy, na której dzieci będą musiały przyporządkować narodowe rewersy monet do właściwego kraju oraz konkurs na najszybciej ułożone puzzle z banknotów euro.

Konkurs plastyczny "Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej"

Uczestnicy projektu, którzy zbiorą okolicznościowe stemple w Narodowym Banku Polskim oraz w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym "Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej".

Celem konkursu jest:

  • edukacja dzieci i młodzieży na temat istoty Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej,
  • poszerzanie wiedzy w zakresie geografii, historii, tradycji i kultury krajów tworzących Unię Europejską, a szczególnie na temat pozycji Polski we wspólnocie europejskiej,
  • zachęcenie młodych ludzi do poszerzania wiedzy na temat Unii Europejskiej, a w szczególności zagadnień związanych z Prezydencją Polski w Radzie Unii Europejskiej,
  • rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci

Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat, uczestników akcji "Prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej", która odbędzie się w dniach 29 czerwca - 22 lipca 2011 r.

Uczestnicy konkursu będą musieli samodzielnie przygotować pracę, w której przedstawią swoje wyobrażenie polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Prace konkursowe oceni obiektywne jury składające się z przedstawiciela Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie, przedstawiciela Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Lublinie oraz przedstawiciela Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Na laureatów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody, m.in. srebrne monety o nominale 10 PLN ufundowane przez Narodowy Bank Polski oraz inne nagrody rzeczowe
facebook