SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


Warszawa, 1 września 2011 Rusza unijny konkurs dla młodzieży "Mój pierwszy krok w wolontariat"

"Mój pierwszy krok w wolontariat" - to tytuł piątej edycji konkursu organizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Tym razem jego tematyka nawiązuje do trwającego Europejskiego Roku Wolontariatu propagującego Aktywność Obywatelską. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prace konkursowe mogą mieć formę eseju, prezentacji, fotoreportażu lub wideoreportażu. Termin nadsyłania prac upływa 17 października 2011 roku.

Nasz konkurs to szansa, żeby zrobić ten pierwszy krok, a przy okazji pomóc początkującym wolontariuszom - mówi Rafał Rudnicki, kierownik Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. - Chcemy wyróżnić tych, którzy już zaangażowali się w wolontariat i mogą udzielić przydatnych rad początkującym, jak również tych, którzy dopiero zamierzają to zrobić i mają świetne pomysły jak zachęcić swoich kolegów i koleżanki by przyłączyli się do pomagania innym.

Konkurs jest skierowany do uczniów, którzy są już wolontariuszami oraz do tych, którzy takiego doświadczenia jeszcze nie mają, ale chcieliby je zdobyć.

  • Wolontariusze będą mieli za zadanie przedstawić swoje doświadczenia i udzielić rad swoim kolegom i koleżankom, którzy dopiero debiutują jako wolontariusze.
  • Uczniowie, którzy takiego doświadczenia jeszcze nie posiadają będą mogli przedstawić swoje pomysły na to, jak planują zaangażować się w wolontariat.
  • Wolontariusze oraz chętni do pomagania innym mogą również opisać swój pomysł na to, jak sami w przyszłości, po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej, chcieliby się zaangażować w wolontariat europejski, przeznaczony dla osób pełnoletnich.

Wachlarz dziedzin wolontariatu, których dotyczy konkurs jest bardzo szeroki - od klasycznych form pomocy dla osób starszych, niepełnosprawnych, ubogich, dzieci mających trudności w nauce po wolontariat w zakresie kultury, sportu, ekologii, opieki nad bezdomnymi zwierzętami i wiele innych.

Uczestnicy konkursu mogą przygotować swoje prace w formie eseju, prezentacji, fotoreportażu lub wideoreportażu. Gotowe prace będzie można nadsyłać do 17 października 2011 roku włącznie na adres: Centrum Edukacji Obywatelskiej,
ul. Noakowskiego 10/1; 00-666 Warszawa z dopiskiem "Mój pierwszy krok w wolontariat".

Prace zostaną ocenione przez jury złożone z przedstawicieli Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce praz instytucji
partnerskich. Jury wybierze trzy najlepsze prace w każdej kategorii (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). Lista laureatów zostanie ogłoszona najpóźniej 21 listopada 2011 r.

Nagrodami w konkursie są cyfrowe aparaty fotograficzne, zaproszenie do udziału w Gali Wolontariatu w Warszawie w grudniu 2011 r. oraz wizyta studyjna w Brukseli i zwiedzanie instytucji europejskich.

Więcej informacji o konkursie wraz ze szczegółowym regulaminem
oraz formularzem zgłoszeniowym znajduje się na stronie
Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce:
http://ec.europa.eu/polska/news/announcements/110901_moj_pierwszy_krok_w_wolontariat_pl.htmfacebook