SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


WRZESIEŃ 2011 IX edycja konkursu "Moja szkoła w Unii Europejskiej"

Po raz kolejny zapraszamy gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne do wzięcia udziału w IX edycji programu edukacyjnego Moja szkoła w Unii Europejskiej- edycja Powrót do szkoły. Celem bieżącej edycji programu jest aktywizacja młodzieży wokół aktualnych wydarzeń w Unii Europejskiej. Uczestnicząc w tej inicjatywie, uczniowie zapoznają się z zagadnieniami związanymi z wolontariatem, w związku z ustanowieniem roku 2011 Europejskim Rokiem Wolontariatu oraz z Prezydencją Polski w Radzie Unii Europejskiej przypadającą w drugiej połowie 2011 roku.

Podobnie jak ubiegłoroczna edycja, program został wzbogacony o nowy komponent "Powrót do szkoły" (Back to school), projekt realizowany od kilku lat przez Komisję Europejską, cieszący się zainteresowaniem młodzieży w państwach członkowskich UE. Jego istotą jest umożliwienie uczniom bezpośrednich spotkań z przedstawicielami instytucji Unii Europejskiej w szkołach i poznanie praktycznych aspektów funkcjonowania tych instytucji oraz specyfiki pracy w wielonarodowych zespołach. Wezmą w nim udział szkoły, które w eliminacjach konkursowych zdobędą najwyższą ilość punktów i zakwalifikują się do etapu ogólnopolskiego Konkursu.

Nagrodą główną dla najlepszych 6 szkół (18 uczniów i 6 nauczycieli) będzie kilkudniowa wizyta studyjna, którą finansuje Komisja Europejska. Zachęcamy do zarejestrowania się i wzięcia udziału w konkursie.
Rejestracja trwa do 30 września 2011 r.

IX ogólnopolski program edukacyjny Moja szkoła w Unii Europejskiej- edycja Powrót do szkoły realizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce i Biurem Informacyjnym Parlamentu Europejskiego.

Źródło: www.mojaszkola.polskawue.gov.plARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK