SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


PAŹDZIERNIK 2011 Dobrodošli - czyli Polacy witają Chorwacjęxxx

Z okazji podpisania traktatu akcesyjnego UE przez Chorwację w grudniu br., polska prezydencja rozpoczyna niezwykły projekt. Jego efektem będzie nakręcenie przemówienia powitalnego, w którym będzie mógł wziąć udział każdy z Was. Wszystko co trzeba zrobić, to nagrać krótki filmik komórką lub kamerą, w którym w kilku słowach wyrazicie to co chcielibyście przekazać Chorwatom. Partnerem inicjatywy jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Z zebranych filmów powstanie jedno przemówienie, które będzie symbolicznym prezentem od Polaków dla Chorwacji.

Film zostanie także opublikowany na oficjalnym portalu polskiej prezydencji: www.pl2011.eu, na stronie Komisji Europejskiej w Polsce: www.ec.europa.eu/polska oraz na kanałach społecznościowych prezydencji i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Choć podpisanie traktatu nie oznacza jeszcze ostatecznego członkostwa (konieczne jest jeszcze dopełnienie procedur ratyfikacyjnych), jest to dobry moment, aby pokazać, że nie tylko polscy urzędnicy czekają na przystąpienie Chorwacji do UE, ale także zwykli obywatele.

Nazwa projektu "Dobrodošli" pochodzi od chorwackiego tłumaczenia słowa "witamy" – w języku polskim brzmi ono szczególnie, gdyż składają się na nie wyrazy "dobro" i "doszli".


Co trzeba zrobić?

  1. Nagraj krótki filmik (max 20 sekund): zawrzyj w nim swoje słowa powitania dla Chorwatów. Możesz np.opowiedzieć czym dla Ciebie jest obecność w UE, co się zmieniło po polskiej akcesji, ale także czego mogą się spodziewać Chorwaci, jakie masz wspomnienia i skojarzenia związane z tym krajem albo po prostu powiedz zwykłe "witamy"
    Forma i treść zależy od Ciebie – im bardziej oryginalnie tym lepiej!

  2. Wyślij filmik: może to być link do filmiku na Twoim kanale na YouTube, link do pliku umieszczonego na zewnętrznym serwerze w sieci lub jeśli nie przekracza 7 MB mailem na adres prezydencja@msz.gov.pl.

  3. W mailu dodaj KONIECZNIE klauzulę: "Ja, ………(imię i nazwisko), legitymujący się dowodem tożsamości numer………….. przesyłając film wyrażam zgodę na dowolne nim dysponowanie, w tym na rozpowszechnianie mojego wizerunku przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP na potrzeby projektu "Dobrodošli - czyli Polacy witają Chorwację"

  4. Filmiki można nadsyłać tylko do 28 listopada 2011 r.

  5. Z wybranych filmików zmontujemy oficjalne powitanie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rezerwuje sobie prawo do wykorzystania wybranych filmików lub tylko ich fragmentów.

W razie pytań pisz na: prezydencja@msz.gov.pl!ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK