SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.


29 maja 2012 XII Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich pt. "Jeśli nie Euro to co?"

Pod hasłem "Jeśli nie euro to co?" w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbył się XII Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich.

Organizatorami tegorocznego Zjazdu było Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie, Punkt Informacyjny Europe - Direct Lublin oraz Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie. Patronat nad Zjazdem objęła Pani Jolanta Szołno-Koguc Wojewoda Lubelski oraz Pan Krzysztof Babisz Lubelski Kurator Oświaty. W Zjeździe udział wzięło około 200 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego należących do Szkolnych Klubów Europejskich.  Tegoroczne spotkanie było poświęcone tematyce „Euro” w podwójnym rozumieniu: waluty i mistrzostw Europy w piłce nożnej,  organizowanych w tym roku przez Polskę oraz Ukrainę.

W pierwszej części Zjazdu wystąpiła Pani Ilona Skibińska – Fabrowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego która w wygłoszonym wykładzie, przybliżyła  zebranym „Drogę do waluty euro”. Ponadto głos zabrał Pan Krzysztof Babisz, Kurator Oświaty w Lublinie oraz Pan dr Jan Buczma, zastępca dyrektora Wydziału Certyfikacji i Funduszy Europejskich Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W drugiej, „sportowej” części SPOTKANIA wystąpił Jerzy Rejdych koordynator grup młodzieżowych Budowlanego Klubu Sportowego w Lublinie oraz piłkarze: Konrad Nowak z klubu Wisła Puławy oraz Mateusz Chmielnicki z klubu AZS UMCS Futsal Lublin. Wspomniane osoby zachęcały do czynnego uprawiania sportu oraz aktywnego trybu życia. Na Zjazd została zaproszona także Pani Minister Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki RP. W liście nadesłanym do uczestników Zjazdu wyraziła przekonanie, iż „tego typu inicjatywy pozwolą zaszczepić w młodzieży sportowego ducha, wolę walki, a jednocześnie pozwolą poczuć atmosferę zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej”.

Podczas Zjazdu został rozstrzygnięty konkurs, którego przedmiotem był projekt rewersu przyszłej polskiej waluty euro, przygotowany w dowolnej formie plastycznej. Ponadto zorganizowano dwa konkursy wiedzowe oraz jeden sprawnościowy. Pierwszy z konkursów wiedzowych dotyczył waluty euro, a drugi, prowadzony przez zaproszonych piłkarzy, wiedzy na temat zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej.
facebook