SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


16.05.2012 Projekt dla licealistów pt. "Młodzi liderzy przedsiębiorczości"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Młodzi liderzy przedsiębiorczości”, w ramach którego zaplanowano warsztaty o szeroko rozumianej tematyce ekonomicznej oraz internetowy konkurs wiedzy ekonomicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego, w którym przewidziano atrakcyjne nagrody.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego w dniach od 9 do 25 maja 2012 r. Partnerem inicjatywy jest Krzysztof Babisz, Kurator Oświaty w Lublinie oraz Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie.

Warsztaty „Młodzi liderzy przedsiębiorczości” w ciekawy i aktywizujący uczestników sposób przybliżają wiedzę związaną z następującymi obszarami tematycznymi: gra na giełdzie, zakładanie działalności gospodarczej i pozyskiwanie na nią funduszy oraz waluta euro. Warsztaty poprowadzą eksperci, znający problematykę poruszaną w trakcie spotkań oraz posiadający doświadczenie w pracy z młodzieżą. Dysponują oni opracowanymi specjalnie na potrzeby projektu scenariuszami oraz materiałami dydaktycznymi. Warsztaty prowadzone są nieodpłatnie, i trwają dwie godziny lekcyjne w Państwa placówce.

Ponadto w ramach projektu „Młodzi liderzy przedsiębiorczości” zostanie przeprowadzony konkurs internetowy, w którym przewidziano atrakcyjne nagrody (m.in. tablet, aparat fotograficzny oraz bony na zakup książek) nie tylko dla uczniów, ale także dla szkoły oraz nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do konkursu. Tematyka konkursu będzie zbieżna z tematami warsztatów. Dlatego tym bardziej zachęcamy do zgłaszania szkół do udziału w projekcie. Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem. Więcej informacji na temat konkursu udziela Bartłomiej Martys.

Szczegółowych informacji udziela Bartłomiej Martys tel. 81 534 61 91,
e-mail: b.martys@rcie.lublin.pl

Zachęcamy do uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu.ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK