SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


12.01.2013 EuroFerie 2013

Krynica-Zdrój, Ustroń i Białka Tatrzańska - właśnie te zimowe kurorty znalazły się na trasie zimowej akcji informacyjno - edukacyjnej Komisji Europejskiej w Polsce - "EuroFerie 2013". Postanowiliśmy po raz pierwszy, zimą, korzystając z ferii, informować pod stokami o założeniach Europejskiego Roku Obywateli i o tym, w jaki sposób Unia Europejska walczy z kryzysem ekonomicznym w Europie. Będą ciekawe publikacje, konkursy dla dzieci i dorosłych i mnóstwo dobrej zabawy. Zaczynamy już 18 stycznia w Krynicy-Zdroju (stacja narciarska Jaworzyna Krynicka). Do zobaczenia!

Krynica-Zdrój, Ustroń i Białka Tatrzańska - właśnie tam będą się odbywać imprezy w ramach zimowej akcji informacyjno - edukacyjnej Komisji Europejskiej w Polsce - "EuroFerie 2013".

Do udziału w imprezie zapraszają: Bartosz Zadura - koordynator projektu oraz Ewa Modzelewska i Jacek Alicki, którzy będą na miejscu imprezy.

W każdym z tych miejsc ustawimy duży, elegancki, sferyczny namiot, w którym znajdzie się stoisko informacyjne z ciekawymi publikacjami dla dzieci i dorosłych. Na miejscu będą dyżurować pracownicy Komisji Europejskiej, którzy chętnie odpowiedzą na pytania osób zainteresowanych.

Najważniejsze tematy to sprawy związane z Europejskim Rokiem Obywateli 2013 oraz z kryzysem ekonomicznym w Europie.

Świadomość tego, jakie prawa przysługują nam jako obywatelom UE, ma zasadnicze znaczenie dla wykorzystywania możliwości, jakie oferuje Unia – jak na przykład możliwość zamieszkiwania i pracy gdziekolwiek na terytorium UE. Wiele osób zbyt mało wie o swoich prawach, by móc swobodnie z nich korzystać.

Z badania przeprowadzonego w 2010 r. wynika, że zaledwie 43 proc. osób wie, co oznacza pojęcie „obywatel Unii Europejskiej”, a prawie połowa twierdzi, że „nie są wystarczająco poinformowani o swoich prawach”.

Europejski Rok Obywateli przypada w 20.rocznicę wprowadzenia obywatelstwa UE, wraz z wejściem w życie Traktatu z Maastricht w 1993 r. Już w maju tego roku, Komisja Europejska ogłosi ważne sprawozdanie na temat obywatelstwa UE. Będzie ono zawierać kolejne planowane inicjatywy UE, mające na celu usunięcie istniejących wciąż przeszkód, utrudniających obywatelom UE pełne korzystanie ze swoich praw.

Skuteczna walka z kryzysem, ożywienie wzrostu gospodarczego i umożliwienie osobom bezrobotnym jak najszybszy powrót do pracy - to najważniejsze plany Komisji Europejskiej na 2013 rok. Oprócz propozycji przedstawionych już wcześniej, w 2013 r. i na początku 2014 r. zgłoszonych zostanie około 50 nowych inicjatyw. Najważniejszy priorytet pozostaje ten sam – zaradzić skutkom kryzysu gospodarczego i skierować UE na drogę zrównoważonego wzrostu - o tym także będziemy informować podczas zimowej akcji.

W Krynicy-Zdroju będziemy w dniach 18-20 stycznia (stok narciarski Jaworzyna Krynicka),
w Ustroniu 8-10 lutego (przy stoku Czantoria) i
na koniec w Białce Tatrzańskiej 22-24 lutego (stok przy Kotelnicy).

Liczne konkursy, animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych będą odbywały się na świeżym powietrzu, jak również w specjalnie przygotowanym, ogrzewanym namiocie sferycznym. Wewnątrz namiotu znajdą się strefy, oferujące różne atrakcje i stoisko informacyjne Unii Europejskiej, z ciekawymi publikacjami.

Strefa animacji i zabaw dla dzieci obejmuje atrakcje dla najmłodszych uczestników akcji „EuroFerie 2013”; przygotowaliśmy zestawy tematyczne puzzli o tematyce europejskiej oraz koło fortuny z atrakcyjnymi upominkami.

Strefa skuterów śnieżnych to miejsce dwóch, profesjonalnych symulatorów przeznaczonych dla uczestników w wieku 8+. W namiocie czeka też strefa narciarska z konsolami i monitorem LCD. Trening na symulatorach oraz w strefie narciarskiej, zagwarantuje wysoki poziom emocji i będzie doskonałym przygotowaniem do jazdy w naturalnych warunkach.

Do dyspozycji gości namiotu sferycznego będzie również kącik foto, gdzie na bieżąco będą drukowane pamiątkowe zdjęcia, wykonywane na tle specjalnie przygotowanej ścianki. Atrakcją będzie także wspólna budowa igloo europejskiego, z mapą Europy i zaznaczonymi na niej państwami członkowskimi UE.

Kulminacją całodziennej zabawy będzie turniej wiedzy o Unii Europejskiej dla dorosłych, w którym na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Dla uczestników poszczególnych konkursów przygotowaliśmy kupony, które przed namiotem sferycznym, będzie można wymienić na kubek gorącej kawy, herbaty lub czekolady.

Scenariusz imprezy "EuroFerie 2013":

  • 10:00 – Powitanie
  • 10:30 – 12:00 – Rywalizacja na symulatorach skuterów śnieżnych cz. I
  • 11:00 – 12:00 - Zawody narciarskie (jazda równoległa) cz. I
  • 11:00 – 16:00 – Animacje dla dzieci i zdjęcia pamiątkowe
  • 12:00 – 13.30 – Rozgrzewka, budowa igloo europejskiego i zawody narciarskie (na zewnątrz)
  • 13:00 – 14:00 – Koło fortuny (zabawa dla dzieci)
  • 13:30 – 14:30 – Rywalizacja na symulatorach skuterów śnieżnych cz. II
  • 14:00 – 15:00 – Zawody narciarskie (jazda równoległa) cz. II
  • 15:00 – 16:00 – Turniej wiedzy o Unii Europejskiej (dla osób dorosłych)
  • 16:00 – Zakończenie

 

WIĘCEJ : http://ec.europa.eu/polska/news/130109_euroferie2013_zapowiedz_pl.htmARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK