SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


12.02.2013 Unia Innowacji w administracji

Pracujesz w administracji publicznej? Masz ciekawe pomysły związane z wprowadzeniem innowacji, które udoskonalają codzienne życie ludzi, wspierają edukację, naukę bądź rozwój małych i średnich przedsiębiorstw? W takim razie konkurs Unii Innowacji jest właśnie dla Ciebie. Najlepsze projekty zostaną wyróżnione nagrodami – po 100 tys. euro! Zgłoszenia można nadsyłać do 15 lutego 2013 r.

Chcąc nagrodzić pomysłowość i doskonałość, Komisja Europejska przyznawać będzie Europejską Nagrodę Innowacji w Administracji Publicznej w trzech kategoriach:

inicjatywy na rzecz mieszkańców,
inicjatywy na rzecz firm
inicjatywy na rzecz rozwoju badań i edukacji.

W każdej kategorii do zdobycia będą trzy nagrody finansowe w wysokości 100 000 euro każda.

Kto może wziąć udział w konkursie i jaki jest jego cel?

Konkurs przeznaczony jest dla jednostek administracji publicznej. Może w nim wziąć udział każdy organ władzy państwowej, regionalnej bądź lokalnej państwa członkowskiego Unii bądź państwa stowarzyszonego jak na przykład ministerstwa, urzędy państwowe, gminne, powiaty itp. Do konkursu można zgłaszać już istniejące innowacyjne inicjatywy publiczne, będące we wczesnym stadium realizacji (od pierwszego do czwartego roku po wejściu w życie).

Celem konkursu jest wspomaganie inicjatyw publicznych, z których korzystają obywatele państw członkowskich, młode przedsiębiorstwa, ośrodki edukacyjne bądź naukowcy. Nie ma zdefiniowanej listy propozycji projektów. Mogą to być na przykład inicjatywy pomocy dla osób starszych, pomysły ekologicznie przyjaznego transportu publicznego, pomocy rozwoju dla małych i średnich przedsiębiorstw, ułatwień dla firm, pracy naukowców i badaczy.

Do kiedy można zgłaszać swoje propozycje i w jaki sposób wyłonieni zostaną zwycięzcy?

Inicjatywy mogą być zgłaszane do 15 lutego 2013 roku, a zwycięzcy zostaną wyłonieni na wiosnę 2013 roku. Projekty zostaną wyselekcjonowane między innymi na podstawie ich oryginalności, rozwiązań i prostoty wdrażania pomysłu. Liczy się także sposób, w jaki zostanie wykorzystana nagroda finansowa.

Więcej informacji można uzyskać na stronie konkursu: www.ec.europa.eu/admin-innovators. Na tej stronie można również zgłaszać swoje projekty do konkursu i przeczytać regulamin konkursu.facebook