SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


05.02.2013 Europejski Rok Obywateli 2013

„Obywatelstwo Unii to coś więcej niż tylko idea. Jest to konkretna rzeczywistość, która przynosi wymierne korzyści obywatelom. Komisja Europejska chce pomóc obywatelom zrozumieć, jak mogą bezpośrednio korzystać ze swoich praw, a także usłyszeć, dokąd ich zdaniem zmierza Europa. Obywatele europejscy muszą być w stanie głośno mówić o swoich problemach oraz przygotować grunt pod przyszłe wybory europejskie. Czas, byśmy wszyscy wzięli odpowiedzialność za naszą wspólną przyszłość”. (Viviane Reding, komisarz UE ds. sprawiedliwości)

Jednym z celów Europejskiego Roku Obywateli jest uświadomienie obywatelom UE, jakie mają prawa wynikającego z tego obywatelstwa. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tych praw, ani też z obowiązków, takich jak np. udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Działania podjęte w ramach Europejskiego Roku Obywateli mają przyczynić się do zwiększenia wiedzy mieszkańców UE we wszystkich krajach członkowskich na temat pakietu dodatkowych praw przysługujących im jako obywatelom UE.ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK