SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


05.02.2013 Europejski Rok Obywateli 2013

„Obywatelstwo Unii to coś więcej niż tylko idea. Jest to konkretna rzeczywistość, która przynosi wymierne korzyści obywatelom. Komisja Europejska chce pomóc obywatelom zrozumieć, jak mogą bezpośrednio korzystać ze swoich praw, a także usłyszeć, dokąd ich zdaniem zmierza Europa. Obywatele europejscy muszą być w stanie głośno mówić o swoich problemach oraz przygotować grunt pod przyszłe wybory europejskie. Czas, byśmy wszyscy wzięli odpowiedzialność za naszą wspólną przyszłość”. (Viviane Reding, komisarz UE ds. sprawiedliwości)

Jednym z celów Europejskiego Roku Obywateli jest uświadomienie obywatelom UE, jakie mają prawa wynikającego z tego obywatelstwa. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tych praw, ani też z obowiązków, takich jak np. udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Działania podjęte w ramach Europejskiego Roku Obywateli mają przyczynić się do zwiększenia wiedzy mieszkańców UE we wszystkich krajach członkowskich na temat pakietu dodatkowych praw przysługujących im jako obywatelom UE.facebook