SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


02.04.2013 GENERATION@SCHOOL

Po wielkim sukcesie pierwszej edycji konkursu generations@school w czasie Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012, mamy przyjemność ogłosić rozpoczęcie drugiej edycji tej inicjatywy!

Dlatego zapraszamy nauczycieli, uczniów i osoby starsze do zorganizowania 29 kwietnia, lub w pobliżu tej daty, dyskusji na temat Europy, jej przyszłości, teraźniejszości oraz tego, w jaki sposób młodzi i starsi mogą wspólnie przyczynić się do budowania przyszłości Europy. Co oznacza bycie obywatelem Europy? Jakie prawa unijne zdobyliśmy poprzez proces integracji europejskiej? Jak przyszli obywatele Europy postrzegają te prawa i jak mają zamiar z nich korzystać? Jaką Europę powinniśmy przekazać przyszłym pokoleniom? Doskonałą okazją do tego typu inicjatywy jest ogłoszony w 2013 roku Europejski Rok Obywateli.

Generations@school zaprasza nauczycieli do zorganizowania zajęć, które zgromadzą uczniów i seniorów z ich społeczności, aby przekonali się, jak dialog międzypokoleniowy może przyczynić się do poprawy wzajemnego zrozumienia. To spotkanie może być debatą na temat ważnych dla obu pokoleń tematów lub początkiem wspólnego projektu, w którym młodzi i starsi będą współpracować w bardziej regularny sposób.

Wszystkie informacje, dotyczące nowej edycji konkursu generations@school, przewidzianych nagród i materiałów pomocnych dla nauczycieli do wykorzystania w przygotowywaniu generations@school są dostępne na stronie internetowej: http://www.generationsatschool.eu/pl

Informacje jak wziąć udział w konkursie znajdą Państwo pod linkiem:
http://www.generationsatschool.eu/pl/how-to-participate

Informacje nt. Europejskiego Roku Obywateli 2013 znajdą Państwo pod linkiem:
http://europa.eu/citizens-2013/pl/home

Można wygrać aparat fotograficzny dla klasy. A nagrodą główną będzie, jeśli uczniowie mają już 15 lat, wspaniała wycieczka do Brukseli!

W załączeniu przesyłam Państwu zaproszenie do przygotowania wydarzeń generations@school.

Powyższe informacje nt. generations@school dostępne są również na stronie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce: http://ec.europa.eu/polska/news/announcements/130320_generations_at_schools_pl.htm

Zapraszamy do udziału!

DO POBRANIA
ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK