SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


11.04.2013 Konsumenci z klasą

Takiej strony jeszcze nie było! Consumer Classroom - to wielojęzyczna, ogólnoeuropejska strona, której atutem ma być jakość materiałów edukacyjnych oraz narzędzi pomocniczych, takich jak narzędzie do tworzenia lekcji, fora czy czat na żywo. Strona jest adresowana głównie do nauczycieli młodzieży w wieku od 12 do 18 lat. Consumer Classroom zaprasza nauczycieli do dynamicznej społeczności internetowej skupiającej nauczycieli z całej Europy - i nie tylko!

Celem strony internetowej Consumer Classroom : http://www.consumerclassroom.eu/pl
jest promowanie edukacji konsumenckiej, a zwłaszcza nauczania jej w szkołach średnich w krajach Unii Europejskiej.

Jest to wielojęzyczna, ogólnoeuropejska strona, finansowana przez Dyrekcję Generalną ds. Zdrowia i Konsumentów Komisji Europejskiej.

Atutem strony jest jakość materiałów edukacyjnych oraz narzędzi pomocniczych, takich jak narzędzie do tworzenia lekcji, fora czy czat na żywo. Są one przeznaczone dla nauczycieli młodzieży w wieku od 12 do 18 lat, ale mogą z nich korzystać wszystkie osoby chętne do współpracy.

Konstrukcja strony ułatwia nauczycielom zapoznanie się z tematyką konsumencką, tworzenie lub wybieranie gotowych lekcji dla uczniów oraz współpracę online z innymi nauczycielami i klasami z całej Europy.

Korzystając z najnowszych technologii internetowych i serwisów społecznościowych, Consumer Classroom zapewnia gotowe do zastosowania pomoce dydaktyczne o szerokim zakresie tematów edukacji konsumenckiej - począwszy od zrównoważonej, odpowiedzialnej konsumpcji aż po rozumienie zagadnień finansowych.

Consumer Classroom zaprasza nauczycieli do dynamicznej społeczności internetowej skupiającej nauczycieli z całej Europy - i nie tylko. Służy pomocą w dzieleniu się wiedzą z uczniami, zachęca do prowadzenia międzyszkolnych projektów interdyscyplinarnych oraz oferuje możliwość stania się ekspertem internetowym w dziedzinie edukacji konsumenckiej.

Consumer Classroom ma ambicję stania się autorytetem w dziedzinie internetowej edukacji konsumenckiej, aby pomagać w zwiększaniu świadomości nastolatków, dostarczając wiedzy naszym przyszłym konsumentom na poziomie zarówno krajowym, jak i europejskim.

Czy chcesz wiedzieć więcej? Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej...

  • Czym jest edukacja konsumencka
  • Dlaczego warto jej nauczać?
  • Dla kogo przeznaczona jest strona Consumer Classroom?

Zachęcamy do zarejestrowania swojego konta i zapoznania się z potencjalnymi korzyściami!

Dodatkowe informacje : http://ec.europa.eu/polska/news/130402_edukacja_konsumencka_pl.htm

Co to jest Consumer Classroom?
Dla kogo przeznaczona jest strona Consumer Classroom?
Czym jest edukacja konsumencka?
Edukacja konsumencka i Komisja Europejska
Dlaczego należy uczyć edukacji konsumenckiej?
Korzyści płynące z zarejestrowania się
Finansowanie projektu
Partnerzy Projektu
Nawiąż współpracę z Consumer ClassroomARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK