SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


04-09.2013 "Wielojęzyczność w Unii Europejskiej” nowym projektem FMD

Niezmiernie miło nam poinformować, iż od kwietnia do września 2013 r. Stowarzyszenie „Forum Młodych Dyplomatów" przeprowadzać będzie projekt pn. "Wielojęzyczność w Unii Europejskiej", który został objęty patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz portalu EurActiv.pl.

O PROJEKCIE:

Motywem przewodnim projektu jest promowanie działań na rzecz wielojęzyczności oraz podniesienie świadomości, co do korzyści płynących z nauki oraz znajomości języków obcych. Utworzenie projektu umotywowane jest rosnącą rolą języków obcych w życiu obywateli i gospodarce europejskiej oraz coraz większą mobilnością Europejczyków, a jednocześnie koniecznością sprostania wyzwaniom coraz większej i zróżnicowanej Unii Europejskiej.

HARMONOGRAM:

Projekt będzie obejmował trzy etapy:

1) Przeprowadzenie ankiety dotyczącej wielojęzyczności społeczeństwa (kwiecień – maj 2013).
2) Przeprowadzenie ankiety dotyczącej wpływu znajomości języków obcych na gospodarkę (czerwiec – lipiec 2013).
3) Konferencja dotycząca wielojęzyczności w Unii Europejskiej (wrzesień 2013).

O przebiegu poszczególnych etapów projektu oraz ich wynikach będziemy informować na bieżąco.

WIĘCEJ INFORMACJI W PORTALU FORUM MŁODYCH DYPLOMATÓWfacebook