SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


12 września 2013 r. Twój pomysł dla Europy

Zapraszamy do udziału w interaktywnej debacie na temat jednolitego rynku. Już teraz można umieścić swoje uwagi, oceny i pomysły na platformie internetowej prowadzonej w 24 językach. Staną się one podstawą do interaktywnej dyskusji z liderami UE i europejskimi politykami. W ramach Miesiąca Rynku Wewnętrznego (23.09.2013 - 23.10.2013) będziemy rozmawiać o pracy, prawach socjalnych, bankach i e-handlu.

Zarejestruj się na stronie internetowej http://www.yourideasforeurope.eu/

a

W tym roku Miesiąc Rynku Wewnętrznego to m.in. debaty, w których może uczestniczyć każdy Europejczyk.

Dyskusja będzie dotyczyć czterech obszarów.

Praca:
Jak łatwiej znaleźć pracę, założyć firmę? W jaki sposób sprawić by Twoje kwalifikacje były doceniane w całej Europie?

Prawa socjalne:
Jak powinny być gwarantowane w ramach jednolitego rynku UE? Co z opieką zdrowotną, zamówieniami publicznymi, wynagrodzeniami?

Banki:
Jak chronić oszczędności i inwestycje? Jak zapobiegać kryzysom finansowym?

Handel elektroniczny:
Jak łatwiej zamawiać, kupować, bądź sprzedawać produkty drogą elektroniczną? Jak chronione są dane udostępniane m.in. portalom społecznościowym?

Na każdy z tych tematów odbędzie się odrębna debata.
Zgłoszone pomysły omówią europejscy politycy i eksperci:

23-25 września - praca
30 września - 2 października – prawa socjalne
7-9 października – banki
14-16 października – handel elektroniczny


Masz pytanie? Wyślij maila info@yourideasforeurope.eu


Dodatkowe informacje

Jednolity rynek UE oparty jest na czterech fundamentalnych swobodach: przepływu osób, towaru, kapitału i usług. Początkowo należało do niego 12 krajów UE, obecnie jest to 28 państw UE, w których mieszka ponad 500 milionów obywateli.

Jednolity rynek wewnętrzny jest jednym z najważniejszych symboli UE obejmującym szereg obszarów, jak wspólną walutę, unię celną czy strefę Schengen. Dysponuje największym PKB na świecie. Na jego terenie aktywnych jest obecnie 21 milionów średnich przedsiębiorstw, a przez 20 lat powstało prawie 2,8 mln nowych miejsc pracy.

Mimo że jedynie 7 proc. ogólnej liczby ludności na świecie zamieszkuje obszar jednolitego rynku UE to 20 proc. globalnego importu i eksportu przypada na handel między krajami rynku wewnętrznego a resztą świata.

Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.facebook