SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN
Zapraszamy do udziału w interaktywnej debacie na temat jednolitego rynku. Już teraz można umieścić swoje uwagi, oceny i pomysły na platformie internetowej prowadzonej w 24 językach. Staną się one podstawą do interaktywnej dyskusji z liderami UE i europejskimi politykami. W ramach Miesiąca Rynku Wewnętrznego (23.09.2013 - 23.10.2013) będziemy rozmawiać o pracy, prawach socjalnych, bankach i e-handlu.
Zarejestruj się na stronie internetowej http://www.yourideasforeurope.eu/
W tym roku Miesiąc Rynku Wewnętrznego to m.in. debaty, w których może uczestniczyć każdy Europejczyk.
Dyskusja będzie dotyczyć czterech obszarów.
Praca:
Jak łatwiej znaleźć pracę, założyć firmę? W jaki sposób sprawić by Twoje kwalifikacje były doceniane w całej Europie?Prawa socjalne:
Jak powinny być gwarantowane w ramach jednolitego rynku UE? Co z opieką zdrowotną, zamówieniami publicznymi, wynagrodzeniami?Banki:
Jak chronić oszczędności i inwestycje? Jak zapobiegać kryzysom finansowym?Handel elektroniczny:
Jak łatwiej zamawiać, kupować, bądź sprzedawać produkty drogą elektroniczną? Jak chronione są dane udostępniane m.in. portalom społecznościowym?
Na każdy z tych tematów odbędzie się odrębna debata.
Zgłoszone pomysły omówią europejscy politycy i eksperci:
23-25 września - praca
30 września - 2 października – prawa socjalne
7-9 października – banki
14-16 października – handel elektroniczny
Masz pytanie? Wyślij maila info@yourideasforeurope.eu
Dodatkowe informacje
Jednolity rynek UE oparty jest na czterech fundamentalnych swobodach: przepływu osób, towaru, kapitału i usług. Początkowo należało do niego 12 krajów UE, obecnie jest to 28 państw UE, w których mieszka ponad 500 milionów obywateli.
Jednolity rynek wewnętrzny jest jednym z najważniejszych symboli UE obejmującym szereg obszarów, jak wspólną walutę, unię celną czy strefę Schengen. Dysponuje największym PKB na świecie. Na jego terenie aktywnych jest obecnie 21 milionów średnich przedsiębiorstw, a przez 20 lat powstało prawie 2,8 mln nowych miejsc pracy.
Mimo że jedynie 7 proc. ogólnej liczby ludności na świecie zamieszkuje obszar jednolitego rynku UE to 20 proc. globalnego importu i eksportu przypada na handel między krajami rynku wewnętrznego a resztą świata.
Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.