SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


13 września 2013 r. Polka wśród finalistów!

Znamy już finalistów konkursu "Migranci w Europie". Wśród nich jest Polka - Izabela Łaban, z Liceum Plastycznego imienia Artura Grottgera w Supraślu, która została doceniona przez europejskie jury za projekt "Dzieci Czeczeńskie". Przez najbliższy miesiąc będzie trwało głosowanie internautów, którzy zadecydują do kogo powędruje nagroda publiczności. Zachęcamy do głosowania! Uwaga: z jednego adresu e-mail można głosować więcej niż raz, ale nie częściej niż raz w tygodniu.

Głosować można na stronie konkursu "Migranci w Europie".

Wśród 27 finalistów znalazło się aż 7 prac przesłanych przez włoskich artystów, 4 z Belgii, 3 z Niemiec, po 2 z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz po 1 z Francji, Irlandii, Danii, Portugalii, Estonii, Litwy, Czech, Cypru i Polski.


Polskim projektem jest projekt "Dzieci Czeczeńskie"
zgłoszony przez Izabelę Łaban z Liceum Plastycznego imienia Artura Grottgera w Supraślu.

a

Na stronie konkursu "Migranci w Europie". można znaleźć

Moja przygoda z dziećmi z Czeczenii zaczęła się już 4 lata temu. Jestem wolontariuszką Fundacji Edukacji i Twórczości w Białymstoku. Bardzo poruszyła mnie ich historia i wiedziałam,że to jest moje powołanie życiowe- być ich częścią. Dzieci Czeczeńskie są niesamowitymi istotami, które mają w sobie pełnie miłości, wigoru do życia. Każdego dnia, przychodząc do dzieci i prowadząc w ośrodku zajęcia plastyczne czułam niesamowite ciepło i szczęście, którym mnie obdarzały. Mimo ich radości do życia, noszą za sobą ciężki wór przeszłości. Dla nich stało się normalnością wszelakie strzelaniny, śmierć bliskich na ich oczach. Dzieci mówią otwarcie o tym,kto zginął , są w pewnym sensie już znieczulone. Wyjeżdżając do Polski, rodziny Czeczeńskie jechały z nadzieją lepszego jutra, jednak Polacy nie przyjęli ich z otwartymi ramionami.To wszystko wynika z ich niewiedzy. Poprzez moje prace, wołam rozpaczliwie do ludzi, szczególnie z naszego narodu,aby spojrzeli na nich jak na równych sobie, zasługują na wiele miłości i ciepła. Prace powstały z połączenia portretów dzieci, a wtopione zostały zdjęcia z wojen, aby w dość dosłowny sposób ukazać całą problematykę. (Izabela Łaban)

Zachęcamy do głosowania na wybrany projekt w kategorii "nagroda publiczności".

Uwaga: z jednego adresu e-mail można głosować więcej niż raz, ale nie częściej niż raz w tygodniu.facebook