SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


08.10. 2013 r. XIII Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich
"Europejski Rok Obywateli"

Szkolne Kluby Europejskie spotkały się w Lublinie już 13 raz!

Zjazd, który odbył się 8 października, poświęcony był tematyce Europejskiego Roku Obywateli, który obchodzony jest w tym roku. W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele szkół Lubelszczyzny.

Uczestnicy Zjazdu dowiedzieli się, czym jest Europejski Rok Obywateli, jakie prawa przysługują obywatelom UE oraz czym jest i jak działa Karta Praw Podstawowych.

Zjazd odwiedził pan Rafał Rudnicki z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, który opowiedział o tym, jaka jest oferta PKE dla Szkolnych Klubów Europejskich oraz zachęcił młodych ludzi do wzięcia udziału w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Gośćmi Zjazdu było także dwóch Hiszpanów, którzy aktualnie przebywają na wolontariacie długoterminowym w Lublinie. Opowiedzieli oni młodzieży o swoim doświadczeniu zagranicznego wolontariatu w Polsce, możliwego dzięki Unii Europejskiej.

Na koniec Mateusz Małyska, wiceprezes Fundacji Sempre a Frente opowiedział o inicjatywach młodzieżowych, jakie dzieją się na terenie Lublina, zachęcając młodzież do włączenia się w szereg ciekawych i rozwijających działań.

Program Zjazdu uatrakcyjniły konkursy dla starszych i młodszych, takie jak quizy z zakresu Europejskiego Roku Obywateli i ogólnej wiedzy o Unii Europejskiej oraz konkurs oparty na formule teleturnieju „Jeden z Dziesięciu” również z zakresu Europejskiego Roku Obywateli i ogólnej wiedzy o Unii Europejskiej.


Organizatorami XIII Regionalnego Zjazdu Szkolnych Klubów Europejskich są:

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin
Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie.


ED_LublinRODM_LublinRODM_LublinPatronat nad Zjazdem
objęła Pani Jolanta Szołno-Koguc Wojewoda Lubelski
oraz Pan Krzysztof Babisz Lubelski Kurator Oświaty.

RODM_Lublin

TAK ZAPOWIADALIŚMY ZJAZDfacebook