SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


17.10. 2013 r. Nieznany i daleki - Polacy o Parlamencie Europejskim

Instytut Spraw Publicznych oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają na prezentację Nieznany i daleki - Polacy o Parlamencie Europejskim


Środa 30 października 2013 r. godz. 10.30-11.30
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, ul. Jasna 14/16a

rejestracja : http://www.isp.org.pl/konferencje,932,338.html


Już w maju 2014 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego – trzecie, w których wezmą udział Polacy. Jak wynika z najnowszych badań Instytutu Spraw Publicznych większość z nas nie wie jednak, że możemy wybierać posłów do PE. Znajomość obecnych deputowanych jest niewielka, zaś zainteresowanie wyborami nikłe. Okazuje się, że w przypadku Polaków ogólne zadowolenie z członkostwa w UE nie przekłada się zupełnie na wiedzę na tematy europejskie.

Co zrobić, aby po raz kolejny frekwencja wyborcza w Polsce nie była jedną z najniższych w całej Unii Europejskiej. Jakie tematy związane z integracją europejską wydają się Polakom ważne? Jakie rozwiązania (głosowanie internetowe, wspólna europejska lista kandydatów) mogą przyciągnąć wyborców?

To pytania, jakie również postawiono w badaniu. Zostało ono pogłębione dzięki dyskusjom grupowym z Polakami, przeprowadzonymi przez ISP.

Przebieg spotkania

Prezentacja wyników badań

Marek Dudkiewicz, ekspert Instytutu Spraw Publicznych
Aleksander Fuksiewicz, analityk Instytutu Spraw Publicznych

Komentarz

dr Jacek Kucharczyk, prezes zarządu Instytutu Spraw Publicznych
dr Agnieszka Łada, kierownik Programu Europejskiego Instytutu Spraw Publicznych


Prosimy o rejestrację elektroniczną http://www.isp.org.pl/konferencje,932,338.html do 28.10.2013 r.

Prezentacja odbędzie się w języku polskim.

Podczas prezentacji będą rozdawane bezpłatne egzemplarze raportu ISP podsumowującego wyniki z badań oraz formułującego rekomendacje na temat informowania o wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Informacje dla mediów:

Aleksandra Murawska, ISP, tel. 502 597 198
Bartosz Zadura, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej tel. 22 55 68 96


Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznychfacebook