SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


03-03-2014 W tym tygodniu w PE: Ukraina, wizyta Draghiego, Międzynarodowy Dzień Kobiet

W tym tygodniu parlamentarzyści z komisji ds. gospodarczych (ECON) spotkają się z szefem Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghim, a członkowie komisji ds. zagranicznych (AFET) przyjrzą się sytuacji Ukrainy i Krymu oraz przedyskutują postępy Turcji na drodze do akcesji. Europejscy i narodowi deputowani wezmą udział w konferencji związanej z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Tegorocznym tematem obchodów jest powstrzymanie przemocy wobec kobiet.


W poniedziałek, szef ECB Mario Draghi będzie rozmawiać z członkami komisji ds. gospodarczych i monetarnych (ECON) o wyzwaniach stojących przed unią bankową oraz o problemie inflacji w Europie.

Ukraina, Turcja, Partnerstwo Wschodnie


Tego samego dnia, komisja ds. zagranicznych (AFET) spotka się ze specjalnym wysłannikiem rządu Ukrainy ds. Krymu, Borysem Tarasiukiem, który przedstawi bieżącą sytuację na półwyspie. AFET przyjrzy się także postępom Turcji na drodze do akcesji unijnej oraz przyszłości kontaktów UE z krajami Partnerstwa Wschodniego.

We wtorek, posłowie z komisji ds. środowiska (ENVI) przeprowadzą rozmowy z reprezentantami Rady, w ramach nowej rundy negocjacji ws. systemu handlu emisjami (ETS) w sektorze lotniczym.

Stop przemocy wobec kobiet!


W sobotę 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. W poprzedzającym go tygodniu, Parlament organizuje szereg wydarzeń związanych z tematem obchodów, którym jest powstrzymanie przemocy wobec pań. W środę odbędzie się międzyparlamentarna konferencja w tej sprawie. O 13:30 z naszymi facebookowymi fanami spotka się przewodniczący komisji ds. praw kobiet i równouprawnienia (FEMM) szwedzki deputowany GUE/NGL Mikael Gustafsson. Link do wirtualnej rozmowy z posłem znajduje się po prawej stronie.

We wtorek i środę, PE zorganizuje także seminarium dla dziennikarzy dotyczące roli kobiet w dzisiejszej polityce oraz ich uczestnictwa w wyborach. Warsztaty będą transmitowane na żywo na naszej stronie.

Unijna pomoc i unijna lista życzeń


Także we wtorek, komisarze – Janusz Lewandowski oraz Kristalina Georgieva spotkają się z przedstawicielami komisji budżetowej (BUDG) oraz rozwoju (DEVE). Tematem będzie zwiększenie finansowania unijnej pomocy humanitarnej.

Jeszcze tego samego dnia, Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich Emily O'Reilly przeprowadzi interaktywne spotkanie z udziałem obywateli UE, którzy będą mieć szansę zaprezentować swoją „listę życzeń dla Europy” (#EUwishlist) przed majowymi wyborami europejskimi. W spotkaniu udział weźmie także przewodniczący Martin Schulz oraz szef KE José Manuel Barroso.

Grupy polityczne przygotowują się do przyszłotygodniowej sesji plenarnej w Strasburgu. W agendzie posiedzenia będzie m.in.: wspólne europejskie niebo, walka z praniem pieniędzy w Europie oraz ochrona danych.

PEfacebook