SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


24-03-2014 W tym tygodniu w PE: wyniki szczytu UE, rozmowy handlowe z USA

Zapowiada się nieco spokojniejszy tydzień w Brukseli. Posłowie zajmą się głównie wynikami zeszłotygodniowego szczytu Rady oraz relacjami z USA, w tym kwestią dalszych rozmów o wolnym handlu oraz wspólną polityką wobec Rosji. W agendzie także: seminarium dla dziennikarzy na temat wyborów europejskich #EP2014 oraz parlamentarne delegacje – do Polski oraz Kataru. Ta pierwsza oceniać będzie nasze przygotowania do przyjęcia euro, druga przyjrzy się sytuacji pracowników delegowanych.


W środę, podczas nadzwyczajnego posiedzenia Konferencji Przewodniczących, otwartej dla wszystkich członków Parlamentu Europejskiego i w obecności przewodniczącego Rady Hermana Van Rompuya, odbędzie się dyskusja nt. wyników zeszłotygodniowego szczytu unijnego, który skupił się na kwestii aneksji Krymu i sankcjach wobec Rosji.

Delegacje


Delegacja komisji ds. gospodarczych (ECON) w dniach 24-26 marca spotka się w Waszyngtonie z członkami Kongresu USA oraz reprezentantami Departamentu Skarbu, by rozmawiać o roli usług finansowych w ramach transatlantyckiej umowy o wolnym handlu (TTIP) oraz sposobach walki z unikaniem opodatkowania.

Od 24-25 marca, posłowie z ECON przyjadą do Warszawy, by wraz z przedstawicielami władz, ocenić stopień naszych przygotowań do wprowadzenia wspólnej waluty. W międzyczasie posłowie z podkomisji ds. praw człowieka (DROI) oraz spraw międzynarodowych (AFET) odwiedzą Katar, gdzie zbadają sytuację pracowników migrujących.

O wyborach z dziennikarzami


We wtorek i środę, Parlament Europejski zorganizuje specjalne seminarium dla dziennikarzy nt. nadchodzących wyborów europejskich (22-25 maja 2014 r.). Wśród tematów spotkania znajdzie się: polityczny kontekst wyborów, rola europejskich partii politycznych, trendy, wyzwania i przyszłość Unii Europejskiej.ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK