PUNKT INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT - LUBLIN
ul. Przechodnia 4, 20-003 Lublin; tel. +48 81 536 10 93, fax: +48 81 534 61 92
czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00
email:
europedirect-lublin@europe-direct.lublin.pl
Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.23-04-2014


Warsztaty profrekwencyjne przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

 „EuroMiM – Weekend Wyborczy” – pod takim hasłem odbędą się warsztaty skierowane do licealistów przed nadchodzącymi wyborami do PE. Ich celem jest zwiększenie świadomości młodych wyborców o instytucji jaką jest Parlament Europejski oraz zachęcenie ich do wzięcia udziału w wyborach. Organizatorami wydarzenia są posłanki XX Kadencji Sejmu Dzieci i Młodzieży z Lubelszczyzny: Justyna Opoka i Katarzyna Mędrala. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin jest partnerem tego wydarzenia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Projekt warsztatów profrekwencyjnych wpisuje się w kampanię profrekwencyjną realizowaną w ramach tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży przez Kancelarię Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Tematem przewodnim tej kadencji są „Wybory parlamentarne”.

Celem wydarzenia jest przybliżenie młodzieży licealnej zasad funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, zapoznanie młodych wyborców z rolą tej instytucji oraz podniesienie świadomości o wadze nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego. Warsztaty poprowadzą studenci European Studies z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Oprócz Posłanek w organizację wydarzenia zaangażowani są redaktorzy lokalnej redakcji MiM@Lublin (wchodzącej w projekt Media i Młodzież), będącej największą redakcją młodzieżową w Europie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Partnerem wydarzenia jest Punkt Informacji Europejskiej Europe – Direct w Lublinie.

PUNKT INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT - LUBLIN
PROWADZONY JEST PRZEZ EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJĘ NOWY STAW
ul. Przechodnia 4, 20-003 Lublin; tel. +48 81 536 10 93, fax: +48 81 534 61 92
czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00
 europedirect-lublin@europe-direct.lublin.pl 

WEBMASTER: © 2005-2017 STUDIO EM

home DO GÓRY