SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


23-04-2014 Warsztaty profrekwencyjne przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

 „EuroMiM – Weekend Wyborczy” – pod takim hasłem odbędą się warsztaty skierowane do licealistów przed nadchodzącymi wyborami do PE. Ich celem jest zwiększenie świadomości młodych wyborców o instytucji jaką jest Parlament Europejski oraz zachęcenie ich do wzięcia udziału w wyborach. Organizatorami wydarzenia są posłanki XX Kadencji Sejmu Dzieci i Młodzieży z Lubelszczyzny: Justyna Opoka i Katarzyna Mędrala. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin jest partnerem tego wydarzenia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Projekt warsztatów profrekwencyjnych wpisuje się w kampanię profrekwencyjną realizowaną w ramach tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży przez Kancelarię Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Tematem przewodnim tej kadencji są „Wybory parlamentarne”.

Celem wydarzenia jest przybliżenie młodzieży licealnej zasad funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, zapoznanie młodych wyborców z rolą tej instytucji oraz podniesienie świadomości o wadze nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego. Warsztaty poprowadzą studenci European Studies z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Oprócz Posłanek w organizację wydarzenia zaangażowani są redaktorzy lokalnej redakcji MiM@Lublin (wchodzącej w projekt Media i Młodzież), będącej największą redakcją młodzieżową w Europie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Partnerem wydarzenia jest Punkt Informacji Europejskiej Europe – Direct w Lublinie.

facebook