SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


16-05-2014 Odwiedź instytucje UE podczas Dnia Otwartych Drzwi – 17 maja 2014 r.

Z okazji przypadającego w maju Dnia Europy instytucje UE otworzą swoje drzwi dla zwiedzających. Zapraszamy do udziału w organizowanych w tym dniu wycieczkach z przewodnikiem, debatach i koncertach oraz do uczestnictwa przez internet.

W ramach obchodów przypadającego na 9 maja Dnia Europy oraz zbliżających się wyborów europejskich instytucje UE w Brukseli będą otwarte dla zwiedzających.

17 maja zapraszamy do zwiedzenia instytucji posiadających swoje siedziby w Brukseli. Są to m.in.:

Komisja Europejska, która określa unijne cele i priorytety oraz proponuje prawodawstwo
Parlament Europejski, będący jednym z największych na świecie zgromadzeń demokratycznych
Rada Unii Europejskiej, gdzie spotykają się szefowie państw i rządów 28 krajów UE, aby podejmować decyzje.

Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej na temat UE i jej instytucji zajmujących się różnymi kwestiami – od pomocy humanitarnej po walkę z globalnym ociepleniem – oraz obejrzeć wystawy, przedstawienia, wziąć udział w warsztatach i wielu innych wydarzeniach dla dorosłych i dzieci.

Odwiedzający będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu między budynkami różnych instytucji. Można także będzie przyłączyć się do trzygodzinnej pieszej wycieczki po Brukseli, aby poznać ją bliżej lub uczestniczyć w obchodach przez internet przy pomocy hashtagu #EUopendoors.

Otwarte Dni UE organizowane są w ramach obchodzonego co roku Dnia Europy, symbolizującego pokój i wolność w Europie jednoczącej 28 państw i ponad 500 mln obywateli.

W maju, w całej Europie organizowane są obchody rocznicy przemówienia wygłoszonego 9 maja 1950 r. przez Roberta Schumana, ówczesnego ministra spraw zagranicznych Francji. Schuman zaproponował nową formę współpracy politycznej, która miała spowodować, że kolejna wojna między narodami Europy będzie nie do pomyślenia.

W przemówieniu, w którym nakreślił podwaliny Unii Europejskiej, wezwał Francję, Niemcy i inne kraje do połączenia i produkcji węgla i stali.

Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w dniach 22–25 maja.facebook