SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


20-05-2014 Noc Muzeów i maraton rolkarski z Parlamentem Europejskim

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce wzięło udział w Nocy Muzeów i 2. Warszawskim Maratonie Rolkarskim - Roller Cup, aby przybliżyć mieszkańcom Warszawy rolę Parlamentu Europejskiego i zachęcić do udziału w wyborach europejskich, które odbędą się w Polsce już 25 maja.

Noc Muzeów

Blisko pięć tysięcy zwiedzających miało okazję zapoznać się z wystawą fotograficzną "Polacy i Parlament Europejski" zorganizowaną 17 maja w Sejmie RP z okazji Nocy Muzeów 2014. Zaprezentowane na dziesięciu planszach fotografie przedstawiały historyczne momenty poczynając od wizyty Papieża Jana Pawła II w Parlamencie Europejskim, poprzez przywitanie nowych polskich posłów po przystąpieniu naszego kraju do UE, aż po wybór pierwszego w historii Polaka na przewodniczącego tej izby. Oprócz fotografii, w sejmowej sali 102, obejrzeć można było film przedstawiający wyżej opisane wydarzenia.

Maraton rolkarski - Roller Cup

Swoją wiedzę na temat Parlamentu Europejskiego, i tego jak wpływa on na życie wszystkich mieszkańców Unii, mogli pogłębić uczestnicy 2. Warszawskiego Maratonu Rolkarskiego – Roller Cup. Dziesiątki ludzi odwiedziły stoisko Biura Informacyjnego PE, na którym można było znaleźć broszury o kompetencjach i sposobie działania europarlamentu, ulotki o wyborach i o prawach przyjętych przez posłów do PE w mijającej kadencji.facebook