SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


21-05-2014 Jak wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego 25 maja 2014 w Polsce, a jak podczas pobytu za granicą?

Informacje o udziale w wyborach europejskich w krajach UE dostępne są na stronie wyborczej Parlamentu Europejskiego: www.wybory2014.eu. Szczegółowe przepisy dotyczące przebiegu wyborów europejskich w Polsce oraz głosowania obywateli polskich przebywających za granicą można znaleźć na stronie Państwowej Komisji Wyborczej: www.pkw.gov.pl/2014, pod numerem infolinii PKW 801-002-100 i na stronach ambasad RP w państwach członkowskich UE: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polskie_placowki/. Uwaga! W części krajów Unii Europejskiej głosowanie odbywa się już 22, 23 i 24 maja.

Obywatele polscy przebywający w państwach UE mają dwie możliwości głosowania: na kandydatów polskich (lista z okręgu nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego) w wyznaczonych placówkach dyplomatycznych lub na kandydatów z list w kraju UE, w którym przebywają, po uprzednim zarejestrowaniu się w odpowiednim spisie wyborców. Każdy wyborca ma tylko jeden głos i musi dokonać wyboru na jaką listę głosuje. Nie można zatem głosować dwukrotnie.

Infolinia PKW w sprawach dotyczących wyborów do PE: dla telefonów stacjonarnych (cała Polska): 801-002-100, dla telefonów komórkowych 22 211-80-26 (połącznie płatne zgodnie z taryfą operatora).


Więcej informacji na ten temat : http://www.europarl.pl/pl/wybory_2014/jak_glosowac.html

Polskie placówki za granicą : http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/polskie_placowki/

facebook