PUNKT INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT - LUBLIN
ul. Przechodnia 4, 20-003 Lublin; tel. +48 81 536 10 93, fax: +48 81 534 61 92
czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00
email:
europedirect-lublin@europe-direct.lublin.pl
Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.21-06-2014

W jaki sposób UE może poprawić Państwa zaopatrzenie w wodę pitną?

UE pragnie zasięgnąć Państwa opinii, w jaki sposób można poprawić zaopatrzenie w wodę pitną w Europie w celu zagwarantowania wszystkim dostępu do czystej i bezpiecznej wody po przystępnej cenie.

Konsultacje obejmą m.in. następujące kwestie:

Konsultacje podjęto w odpowiedzi na kampanię Right2Water, stanowiącąeuropejską inicjatywę obywatelską. Tego rodzaju inicjatywy umożliwiają obywatelom zwrócenie się do UE o zaproponowanie przepisów dotyczących konkretnej kwestii. UE musi następnie określić, jakie zamierza podjąć działania.

Inicjatywa Right 2Water, która uzyskała poparcie 1,6 mln osób, została zgłoszona w grudniu 2013 r. W ramach tej inicjatywy wezwano UE do:

Konsultacje społeczne, w których mogą Państwo wziąć udział English do15 września 2014 r. , stanowią część działań podjętych przez UE w odpowiedzi na zgłoszoną inicjatywę. Pozwolą one zebrać opinie obywateli i osób zajmujących się kwestiami zaopatrzenia w wodę, co umożliwi ocenę potrzebnych ulepszeń.

W odpowiedzi na inicjatywę Right 2Water UE podjęła również inne zobowiązania, takie jak:

Dostęp do wody jest prawem człowieka

Zarówno ONZ, jak i UE uznają dostęp do bezpiecznej wody pitnej za prawo człowieka. Aby wymóg w zakresie powszechnego dostępu do wody był spełniony, musi ona mieć przystępną cenę, być fizycznie dostępna dla wszystkich oraz dobrej jakości.

UE ustanowiła już wysokie normy jakości wody w Europie oraz zapewniła wsparcie finansowe na rozbudowę infrastruktury wodnej w krajach europejskich, poprawiając w ten sposób dostęp do wody.

Od 2007 r. przekazała ponadto 2,5 mld euro na projekty w zakresie infrastruktury wodnej i sanitarnej w krajach rozwijających się.PUNKT INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT - LUBLIN
PROWADZONY JEST PRZEZ EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJĘ NOWY STAW
ul. Przechodnia 4, 20-003 Lublin; tel. +48 81 536 10 93, fax: +48 81 534 61 92
czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00
 europedirect-lublin@europe-direct.lublin.pl 

WEBMASTER: © 2005-2017 STUDIO EM

home DO GÓRY