SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


30-06-2014 EuroLato już wystartowało

Ponad tysiąc osób wzięło udział w pierwszej weekendowej akcji edukacyjno-informacyjnej cyklu „EuroLato 2014” zorganizowanej przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Towarzyszący letniej trasie koncertowej "Lata z radiem" namiot gościł Uniejowe (woj. łódzkie) i Sierakowie (Wielkopolska).

W sobotę 28 czerwca w Uniejowie odbyła się pierwsza impreza z cyklu EuroLato 2014.Na odwiedzających namiot czekały wymagające sprawności gry i zabawy oraz, sprawdzające wiedzę o Unii Europejskiej, konkursy i quizy z cennymi nagrodami. Niezwykłym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko druku trójwymiarowego wyposażone w drukarkę 3D i doodlery (długopisy 3D).

W czasie gdy najmłodsi układali mega puzzle czy próbowali swoich sił w europejskim kole fortuny, starsi mogli pogłębić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej odwiedzając stanowisko informacyjne, zagrać w bule czy po prostu zrelaksować się na leżakach.

Najważniejszym punktem programu był quiz EuroLato 2014. W zrealizowanym na wzór teleturnieju konkursie zawodnicy mogli wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej i zdobyć atrakcyjne nagrody. Rywalizacja była zacięta, co podkreślali sami zwycięzcy. 

Cykl imprez EuroLato 2014 potrwa do końca sierpnia. Namiot europejski odwiedzi jeszcze 18 miejscowości z całej Polski.

Wszystkie akcje można śledzić na bieżąco używając #EuroLato2014.facebook