SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


2-07-2014 Ryszard Czarnecki został wybrany na jednego z czternastu wiceprzewodniczących
Parlamentu Europejskiego

We wtorek 1 lipca 2014 po południu, wszyscy z 14 wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego zostali wybrani w wyniku trzech głosowań. Sześcioro wiceprzewodniczących wybranych zostało podczas pierwszego głosowania, troje podczas drugiego, a pozostała piątka, zwykłą większością głosów, podczas trzeciego głosowania.

Rola wiceprzewodniczącego

Wiceprzewodniczący zastępują przewodniczącego w razie jego nieobecności lub niemożności wykonywania przez niego obowiązków, lub w przypadku, gdy chce on uczestniczyć w dyskusji. Wiceprzewodniczący wchodzą w skład prezydium, które jest organem odpowiedzialnym za wszelkie sprawy administracyjne, dotyczące pracowników oraz organizacji Parlamentu.

We wtorek rano posłowie ponownie wybrali Martina Schulza na stanowisko Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Martin Schulz, pięćdziesięcioośmioletni poseł z Niemiec, został wybrany 409 głosami, przy 612 ważnych głosach i będzie stał na czele Parlamentu do stycznia 2017 roku (kadencja Przewodniczącego PE trwa 2,5 roku).

Martin Schulz jest pierwszym, w historii Parlamentu Europejskiego Przewodniczącym, który został wybrany na kolejną, trwającą 2,5 roku, kadencję.

W swoim wystąpieniu adresowanym do Parlamentu zaraz po tym, jak został wybrany, nowy Przewodniczący powiedział: "To dla mnie wielki zaszczyt być pierwszym Przewodniczącym wybranym na kolejną kadencję. Moje obowiązki będę traktował niezwykle poważnie, ponieważ jesteśmy w centrum europejskiej demokracji."

Martin Schulz podkreślił również, że: "posłowie muszą pamiętać, że w UE powinna być przestrzegana litera prawa, a nie prawo silniejszego. Jeśli Unia stanie po stronie obywateli, odzyska ich zaufanie. Szacunek do obywateli powinien nas prowadzić we wszystkim, co robimy. Pracujmy i bieżmy udział w konstruktywnych debatach!"

CZY ZNASZ ? ... REGULAMIN PE
http://www.europarl.europa.eu/sipade/rulesleg8/Rulesleg8.PL.pdfARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK