SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


2-07-2014 Martin Schulz ponownie Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego


posłowie ponownie wybrali Martina Schulza na stanowisko Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, na kolejne 2,5 roku. Martin Schulz, pięćdziesięcioośmioletni poseł z Niemiec, będzie stał na czele Parlamentu do stycznia 2017 roku. Został wybrany 409 głosami, przy 612 ważnych głosach, oddanych podczas pierwszej tury głosowania.


Martin Schulz jest pierwszym, w historii Parlamentu Europejskiego, Przewodniczącym, który został wybrany na kolejną, trwającą 2,5 roku, kadencję.


W swoim wystąpieniu, adresowanym do Parlamentu, zaraz po tym, jak został wybrany, nowy Przewodniczący powiedział: "To dla mnie wielki zaszczyt, być pierwszym Przewodniczącym wybranym na kolejną kadencję, moje obowiązki będę traktował niezwykle poważnie, ponieważ jesteśmy w centrum europejskiej demokracji. Większość członków tego Parlamentu uznała, że kandydat wygrywający wybory europejskie, powinien zostać przewodniczącym Komisji Europejskiej, dlatego niemieckie słowo Spitzenkandidat, pojawiło się w kilku innych językach europejskich".


Martin Schulz podkreślił również, że: "posłowie muszą pamiętać, że w UE powinna być przestrzegana litera prawa, a nie prawo silniejszego. Jeśli Unia stanie po stronie obywateli, odzyska ich zaufanie, szacunek do obywateli powinien nas prowadzić we wszystkim, co robimy, pracujmy i bieżmy udział w konstruktywnych debatach"!
facebook