SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


20-07-2014 Parlament zatwierdził nowych Komisarzy zastąpią tych, którzy zostali posłami

Czterech nowych Komisarzy wyznaczonych do zastąpienia tych, którzy po majowych wyborach zajęli miejsce w Parlamencie Europejskim, zostało zaakceptowanych przez parlament w środę. Będą oni pełnić funkcje do końca kadencji obecnej Komisji, która przypada 31 października 2014 roku. W poniedziałek kandydaci mieli wystąpienia w komisjach parlamentarnych.


Kandydaci i ich obowiązki

Jyrki Katainen (Finlandia), Portfolio: Sprawy gospodarcze i walutowe oraz euro, zastąpi Olli Rehna

Ferdinando Nelli Feroci (Włochy), Portfolio: Przemysł i przedsiębiorczość, zastąpi Antonio Tajaniego.

Martine Reicherts (Luxemburg), Portfolio: Sprawiedliwość, prawa podstawowe i obywatelstwo, zastąpi Viviane Reding.

Jacek Dominik (Polska), Portfolio: Programowanie finansowe i budżet, zastąpi Janusza Lewandowskiego.


Kolejne kroki

Ostateczne zatwierdzenie nowych Komisarzy przez Radę oczekiwane jest w najbliższym czasie. Wszystkie dokumenty dotyczące wystąpień komisarzy przed komisjami parlamentarnymi zostaną opublikowane na ich stronach internetowych.
facebook