SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


16.09.2014 Rada Najwyższa Ukrainy i Parlament Europejski ratyfikują umowę stowarzyszeniową

Po raz pierwszy w historii dwa parlamenty – Europejski – zasiadający w Strasburgu, oraz ukraiński – w Kijowie, przegłosowały jednocześnie ratyfikację umowy stowarzyszeniowej. Dokument przyjęty został w momencie trwającego konfliktu na Ukrainie i poważnych spięć na linii UE – Rosja.


Obie izby połączone zostały na okres głosowania telemostem. Tuż przed decyzją, przewodniczący PE Martin Schulz podkreślał, że jest to historyczny moment dla obu stron i dodał, że Parlament Europejski będzie w dalszym ciągu bronił spójności terytorialnej i suwerenności Ukrainy.

W swoim wystąpieniu, ukraiński prezydent Petro Poroszenko dziękował UE za okazaną pomoc i wezwał rząd w Kijowie do bezzwłocznego, dalszego reformowania kraju.

Podpisanie umowy przyniesie Ukrainie wzrost rocznych dochodów o ponad miliard euro. O tyle samo wzrośnie także wartość dóbr, eksportowanych na rynek unijny.facebook