SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


22.09.2014 W tym tygodniu w PE: Nagroda Sacharowa i przygotowania wysłuchań komisarzy

W tym tygodniu, posłowie spotkają się na posiedzeniach komisji, gdzie zajmą się kwestiami ochrony danych, polityki regionalnej oraz azylowej. W tym samym czasie, trwać będą przygotowania do do serii wysłuchań kandydatów na komisarzy, które odbędą się w dniach 29 września do 7 października. We wtorek poznamy nominowanych do parlamentarnej Nagrody Sacharowa, tego samego dnia, przewodniczący PE Martin Schulz odwiedzi Lizbonę.

Komisje parlamentarne oraz grupy polityczne przygotowywać się będą do przyszłotygodniowych wysłuchań kandydatów na komisarzy. Już wkrótce zaprezentujemy stronę internetową z wszystkimi informacjami, potrzebnymi do uważnego śledzenia ostatniej fazy wyborów europejskich. Każde wysłuchanie będzie transmitowane na żywo na naszej stronie.

Szef Europejskiego Banku Centralnego – Mario Draghi spotka się w poniedziałek z deputowanymi z komisji ds. gospodarczej i monetarnej (ECON), gdzie pod dyskusje poddane zostaną środki, jakie EBC chce wykorzystać, w celu poprawy sytuacji gospodarczej w strefie euro.

W środę, komisja ds. środowiska (ENVI) przedyskutuje kwestie zwolnienia niektórych branż z płacenia zauprawnienia do emisji CO2 w ramach tzw. Europejskiego Systemu Handlu Emisjami, by przeciwdziałać tzw. wyciekaniu emisji – czyli przenoszenia produkcji do innych krajów właśnie ze względu na koszty.

We wtorek, podczas wspólnego posiedzenia komisji do spraw zagranicznych (AFET) i rozwoju (DEVE) zaprezentowani zostaną nominowani do Nagrody im. Sacharowa. Wyróżnienie przyznawane jest przez Parlament Europejski każdego roku. Zeszłoroczną laureatką była pakistańska działaczka na rzecz prawa do równego dostępu do edukacji - Malala Yousafzai.

Dyrektor Agendy Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA) - Robert Turner, przedstawi najnowsze dane dotyczące sytuacji w Strefie Gazy podczas wtorkowego spotkania komisji ds. zagranicznych.facebook