SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


06.10.2014 Zwiększ swoje szanse na rynku pracy!

Rusza kolejna edycja akcji Projekt: Praca! A wraz z nią okazja dla młodych ludzi by zwiększyli swoje szanse na rynku pracy. Jak ją wykorzystać? Wystarczy wziąć udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych w ramach Projektu Praca na dwunastu uniwersytetach w Polsce. Przy okazji można odwiedzić stoisko Komisji Europejskiej w Polsce i zapytać o możliwości kariery w unijnych instytucjach. Startujemy już 10go października w Lublinie!

Projekt Praca to akcja społeczna organizowana przez Gazetę Wyborczą przy współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce i firmami McDonald's, Nestle oraz Deloitte. To już druga edycja projektu, w ramach którego przeprowadzone zostaną bezpłatne warsztaty dla studentów i absolwentów na dwunastu uczelniach wyższych w Polsce. W zeszłym roku warsztaty odbyły się w sześciu miastach, a efekty były szybko widoczne, gdyż część osób, która wzięła w nich udział, znalazła pierwszą pracę.
Podczas warsztatów prowadzonych przez doświadczonych trenerów i ekspertów dowiecie się miedzy innymi jak i gdzie szukać zatrudnienia. Otrzymacie praktyczne porady pisania idealnego CV i listu motywacyjnego, a także jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i zrobić dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Co ważne, efektem końcowym cyklu warsztatów ma być stworzenie programu przedmiotu, który mógłby być zarekomendowany przez MEN na polskich uczelniach. Uczestnicy warsztatów będą mogli wypełnić także ankiety, które zostaną wzięte pod uwagę przy tworzeniu programu.

Komisja Europejska w Polsce będzie towarzyszyć warsztatom w postaci stoiska informacyjnego. Każdy będzie mógł podejść i zapytać o staże czy pracę w Unii Europejskiej. Na miejscu, w zależności od miasta, spotkacie Ambasadorkę Karier UE Agnieszkę Zakrzewską lub reprezentanta Komisji Europejskiej. Warto do nas zajrzeć choćby po to, by spróbować rozwiązać przykładowy test Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) lub uzyskać przydatne informacje dotyczące konkursów przez niego ogłaszanych.

Pierwszym krokiem do kariery w instytucjach unijnych może być także staż. To okazja nie tylko do tego, by zdobyć doświadczenie, ale też przekonać się czy taka praca nam się w ogóle podoba. Na stoisku informacyjnym Komisji Europejskiej dowiecie się też w jakich instytucjach można odbywać staże, kiedy się zgłaszać i jak wygląda procedura naboru.

Warsztaty w Lublinie odbędą się na Uniwersystecie Marii Curie Skłodowskiej, Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, sala 016 oraz sala 008 i będą się odbywać w godz. 9.00 – 16.00, natomiast stoisko Komisji Europejskiej będzie można znaleźć, w tym samych godzinach, na Wydziale Ekonomicznym, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5, 20-031 Lublin, stoisko będzie umieszczone w okolicach dwóch auli wykładowych.

Osoby, które chcą wziąć udział w warsztatach mogą zarejestrować się tutaj

My natomiast zapraszamy do naszego stoisko zarówno uczestników warsztatów jak i pozostałe zainteresowane osoby. Akcję można śledzić na żywo używając #ProjektPracaNa naszej stronie będziemy na bieżąco informować o kolejnych miastach, w których odbędą się warsztaty. Informacje można znaleźć także na stronie Projektu: Praca, gdzie dostępny jest również program warsztatów w Lublinie.
facebook