SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


17.10.2014 XIV Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich

Ponad 150 osób ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego wzięło udział w czternastym Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich.

Wspomniane wydarzenie odbyło się w dniu 17 października 2014 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Celem spotkania była edukacja młodzieży zrzeszonej w Szkolnych Klubach Europejskich oraz w klasach europejskich w obszarze integracji europejskiej. Tematem przewodnim XIV Zjazdu była dziesiąta rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Naszych młodych gości przywitał Pan Wojciech Wilk Wojewoda Lubelski oraz Pani Anna Szczepińska Wicekurator Oświaty. Przedstawiciele Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct -  Lublin, oraz Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Lublinie dokonali bilansu członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej.

Gościem Zjazdu był także Mateusz Małyska, Wiceprezes Fundacji Sempre a Frente, który przybliżył możliwości programu Erasmus+ skierowanego do ludzi młodych. Z kolei Anna Boguta podzieliła się swoimi wrażeniami z półrocznego pobytu na jednej z węgierskich uczelni. W swoim wystąpieniu zachęcała przybyłych gości do tego typu wyjazdów. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli wolontariusze z Łotwy i Hiszpanii, którzy przyjechali do Polski w ramach programu „Erasmus+ wolontariat europejski (EVS)”.Organizatorami XIV Regionalnego Zjazdu Szkolnych Klubów Europejskich byli:

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie.

 Patronat nad Zjazdem objął Pan Wojciech Wilk Wojewoda Lubelski
oraz Pan Krzysztof Babisz Lubelski Kurator Oświaty.facebook