SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


6.10.2014 #EPhearings2014: dzień piąty na żywo

Parlamentarne wysłuchania komisarzy wkraczają w ostatnią fazę – przed nami dwa dni i sześcioro kandydatów na najważniejsze stanowiska w KE. Dziś z posłami spotkają się kandydaci na wiceprzewodniczących - Valdis Dombrovskis, Alenka Bratušek, Andrus Ansip i wysoka przedstawiciel UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Federica Mogherini. Spotkania będą transmitowane na żywo na naszej stronie.

Wysłuchania kandydatów na komisarzy rozpoczęły się w poniedziałek, 29 września i zakończą 7 października. Podsumowania spotkań dostępne są na naszej platformie Storify.

Dziś - 6 października - odbędą się wysłuchania:


  • Valdisa Dombrovskisa (Łotwa) – nominowanego na stanowisko wiceprzewodniczącego KE i komisarza ds. euro i dialogu społecznego. Pytania zadadzą mu posłowie z komisji ds. gospodarczych i monetarnych (ECON) oraz zatrudnienia (EMPL). Początek transmisji na naszej stronie o 14:30.
  • Alenki Bratušek (Słowenia) – kandydatki na wiceprzewodniczącą KE i komisarz ds. unii energetycznej przed komisją ds. przemysłu, badań i energii (ITRE) oraz komisji środowiska (ENVI). Transmisja na żywo od 14:30.
  • Andrusa Ansipa (Estonia) – desygnowanego na wiceprzewodniczącego KE i komisarza ds. jednolitego rynku cyfrowego. Jego kompetencje sprawdzą posłowie z komisji ds. rynku wewnętrznego (IMCO), przemysłu (ITRE) oraz wolności obywatelskich (LIBE) o 18:30. Transmisja na żywo dostępna tutaj.

Śledź wysłuchania na żywo!

Tweety na żywo z wysłuchań kandydatów na komisarzy można znaleźć na kontach komisji parlamentarnych.

Pierwsze reakcje grup politycznych na stronach: EPLS&DEKRALDEGUE/NGLZieloni/WSE i EFDD.

Przegapiłeś wysłuchanie? Przeczytaj nasze podsumowanie na Storify i znajdź wszystkie informacje na Twitterze za pomocą hashtaga #EPhearings2014.facebook