SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


7.10.2014 #EPhearings2014: dzień szósty na żywo

Przed nami trzy kolejne wysłuchania kandydatów na komisarzy - przed parlamentarnymi komisjami staną Jyrki Katainen, Frans Timmermans oraz - po raz drugi - Jonathan Hill. Posiedzenia komisji prowadzących wysłuchania będą transmitowane na żywo na naszej stronie. Śledź wydarzenia w internecie z wykorzystaniem #EPhearings2014!

Wysłuchania kandydatów na komisarzy rozpoczęły się w poniedziałek, 29 września. Podsumowania posiedzeń dostępne są na naszej platformie Storify.

Dziś - 7 października - odbędą się wysłuchania:


  • Jyrki Katainena (Finlandia) – nominowanego na stanowisko wiceprzewodniczącego KE i komisarza ds. zatrudnienia, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności. Pytania zadadzą mu posłowie z komisji ds. gospodarczych i monetarnych (ECON), zatrudnienia (EMPL), przemysłu (ITRE), transportu (TRAN) i rozwoju regionalnego (REGI). Początek transmisji na naszej stronie o 10:00.
  • Fransa Timmermansa (Holandia) – kandydata na wiceprzewodniczącego KE i komisarza ds. lepszego stanowienia prawa, stosunków międzyinstytucjonalnych, praworządności oraz karty praw podstawowych. Holender odpowie na pytania członków Konferencji Przewodniczących PE (otwartej dla wszystkich deputowanych). Transmisja na żywo od 14:30.
  • Jonathana Hilla (Wielka Brytania) – kandydat na komisarza ds. stabilności finansowej, usług finansowych i unii rynków kapitałowych pojawi się przed komisją ds. gospodarczych i monetarnych (ECON) o 13:00. Jej posłowie zadecydowali o konieczności zorganizowania drugiego wysłuchania Hilla (pierwsze odbyło się 1 października). Transmisja na żywo dostępna tutaj.

Śledź wysłuchania na żywo!

Tweety na żywo z wysłuchań kandydatów na komisarzy można znaleźć na kontach komisji parlamentarnych.

Pierwsze reakcje grup politycznych na stronach: EPLS&DEKRALDEGUE/NGLZieloni/WSE i EFDD.

Przegapiłeś wysłuchanie? Przeczytaj nasze podsumowanie na Storify i znajdź wszystkie informacje na Twitterze za pomocą hashtaga #EPhearings2014.facebook