SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


20.10.2014 #EPhearings2014: Dzień siódmy - dodatkowe wysłuchania Maroša Šefčoviča i Violety Bulc

Dwa dodatkowe wysłuchania kandydatów na komisarzy odbędą się dziś w Strasburgu. Maroš Šefčovič – nominowany, po zmianie teki, na wiceprzewodniczącego KE ds. Unii Energetycznej spotka się z posłami komisji ds. środowiska (ENVI) oraz energii (ITRE). Kompetencje nowej słoweńskiej kandydatki na komisarz ds. transportu – Violety Bulc, sprawdzą deputowani z komisji ds. transportu (TRAN). Transmisje na naszej stronie od 19:00.

Wysłuchania kandydatów na komisarzy rozpoczęły się 29 września. Podsumowanie każdego z nich znajdziesz na naszej stronie na platformie Storify (język angielski).

Dziś, 20 października, o godzinie 19:00 odbędą się wysłuchania:


  • Maroša Šefčoviča – nowego kandydata na stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej ds. Unii Energetycznej. Jego kompetencje sprawdzą posłowie z komisji ds. środowiska (ENVI) oraz przemysłu, badań i energii (ITRE). Transmisja na żywo. Więcej o kandydacie tutaj.
  • Violety Bulc – nominowanej do objęcia teki komisarz ds. transportu. Wysłuchanie odbędzie się przed komisją ds. transportu (TRAN). Transmisja na żywo. Więcej o kandydatce tutaj.

Śledź wysłuchania na żywo!

Tweety na żywo z wysłuchań kandydatów na komisarzy można znaleźć na kontach komisji parlamentarnych.

Pierwsze reakcje grup politycznych na stronach: EPLS&DEKRALDEGUE/NGLZieloni/WSE.

Przegapiłeś wysłuchanie? Przeczytaj nasze podsumowanie na Storify i znajdź wszystkie informacje na Twitterze za pomocą hashtaga #EPhearings2014.facebook