SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


16.02.2015 Czym jest dla Ciebie zjednoczona Europa?
- podziel się swoimi doświadczeniami i poglądami w 1-minutowym filmie

Komisja Europejska zorganizowała konkurs na film zatytułowany "Czym jest dla ciebie zjednoczona Europa?", skierowany do młodych ludzi (w wieku 13-15 lat) pochodzących z państw członkowskich UE oraz krajów kandydujących i potencjalnych krajów kandydujących z Europy Południowo-Wschodniej.

Pokaż swoją kreatywną stronę i wygraj wycieczkę do Brukseli! Podziel się swoimi doświadczeniami i poglądami w 1-minutowym filmie!

Członkowie krajowych jury wybiorą jeden film z każdego kraju. Nagrodą w konkursie jest wyjazd do Brukseli, podczas którego zwycięzcy będą mieli okazje zwiedzić miasto oraz instytucje europejskie, a także poznać młodych ludzi z całej Europy.

Filmy można zgłaszać do 10 kwietnia 2015 roku za pośrednictwem strony: http://ec.europa.eu/enlargement/news_corner/video_competition/index_en.htm

Rozszerzenie Unii Europejskiej zlikwidowało w Europie bariery, jednocząc kontynent wokół wspólnych celów i wartości jego mieszkańców. Już na samym początku Unia Europejska postawiła sobie dwa główne cele: pokój i stabilność kontynentu europejskiego. Z biegiem czasu cele te zachęcały kolejne państwa do dołączenia do sześciu państw-założycieli. Dziś Unia Europejska skupia 28 państw członkowskich, a jej drzwi są otwarte dla kolejnych państw, które chciałyby do niej przystąpić i podjąć się szerzenia pokoju, demokracji, stabilności i dobrobytu. Proces ten obejmuje: Albanię, Bośnię i Hercegowinę, byłą Jugosłowiańską Republikę Macedonii, Islandię (negocjacje z Islandią zostały zawieszone w związku z decyzją islandzkiego rządu), Kosowo, Czarnogórę, Serbię i Turcję.

Więcej informacji w regulaminie (PDF)ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK