SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


13.03.2015 Komisja Europejska na Dniach Kariery w Lublinie

Komisja Europejska w Polsce po raz pierwszy weźmie udział w Dniach Kariery organizowanych w przez studencką organizację AIESEC w 9 miastach Polski. W dniach od 3 do 26 marca uczestnicy Dni Kariery będą mogli odwiedzić nasze stoisko informacyjne i zapytać przedstawicieli KE o możliwości pracy lub stażu w unijnych instytucjach. We wtorek, 24 marca, targi pracy w ramach Dni Kariery odbędą się w Hali Globus w Lublinie. Zapraszamy w godz. 9.00 – 16.00!

Dni Kariery® to targi pracy, staży i praktyk dla studentów i absolwentów organizowane cyklicznie od ponad 20 lat przez AIESEC Polska. Jest to szansa dla studentów, by poszukać pracodawcy, który ich interesuje i dopytać o szczegóły rekrutacji i zatrudnienia z pierwszej ręki. To także okazja dla firm, by znaleźć potencjalnych kandydatów i przekonać ich do złożenia aplikacji. Zwłaszcza, że chętnych nie brakuje i co roku w targach bierze udział kilkadziesiąt tysięcy studentów i kilkaset firm.

W tym roku, uczestnicy Dni Kariery będą mogli zasięgnąć informacji także u przedstawicieli Komisji Europejskiej w Polsce. Na stoisku informacyjnym KE na pytania studentów będą odpowiadać: Ambasadorka Karier UE Agnieszka Zakrzewska, pracownicy Komisji Europejskiej, Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct czy Punktów Informacyjnych UE. Zainteresowani znajdą u nas przykładowe testy Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO), stosowane przy okazji większości konkursów na stanowiska unijne, a także informacje dotyczące staży w instytucjach UE.

Udział Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w Dniach Kariery wiąże się z chęcią dotarcia do młodych ludzi w różnych częściach Polski z informacją o tym, jak wygląda ścieżka kariery w unijnych instytucjach. Zwłaszcza, że często pojawiają się opinie, że w instytucjach UE jest praca tylko dla absolwentów określonych kierunków studiów(europeistyka, politologia, itp.), a okazuje się, że zapotrzebowanie na pracowników dotyczy różnego rodzaju specjalizacji jak na przykład ekonomia, prawo, zarządzanie, ochrona środowiska, IT czy HR.

Dni Kariery® to jedne z największych targów praktyk, pracy i staży organizowane przez studentów dla studentów. Ponadto, podczas Dni Kariery będą działać tzw. strefy doradztwa zawodowego, w których będzie można skonsultować swoje CV, porozmawiać o swojej karierze i odpowiednio przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych. Po wyczerpujących rozmowach uczestnicy znajdą miejsce na odpoczynek w strefie chill out.


Więcej informacji:ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK