SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


17.03.2015 XV Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich "Europejski Rok na rzecz Rozwoju"

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, dzieci i młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego do udziału w piętnastym, jubileuszowym Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich. Zjazd odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00 w Centrum Konferencyjnym Lublin Arena, które mieści się przy ulicy Stadionowej 1 (boczna ul. Krochmalnej).

Tegoroczny Zjazd będzie dotyczył Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju. Chcemy uwrażliwić młodych ludzi na problemy współczesnego świata. Ponadto naszym celem jest przekazanie informacji na czym polega pomoc rozwojowa i w jaki sposób jest ona realizowana. Na spotkanie zaprosimy organizacje, które realizują ciekawe projekty "pomocowe" w Afryce, Azji, a także w Europie Wschodniej. Ponadto w trakcie Zjazdu chcemy zorganizować spotkanie z opiekunami Szkolnych Klubów Europejskich poświęcone naszej dalszej współpracy.

Jedną z atrakcji spotkania będzie zwiedzanie nowo wybudowanego stadionu piłkarskiego, który jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Szkoły, które zechcą wziąć udział w Zjeździe, wcześniej będą mogły skorzystać z warsztatów poświęconych Europejskiemu Rokowi na rzecz Rozwoju (liczba warsztatów jest ograniczona).

Do wyboru będą następujące tematy:

1. Prawo do edukacji.
2. Chodźcie do szkoły! Scenariusz zajęć z edukacji globalnej.
3. Kraje bogate, kraje biedne.


Do udziału w Zjeździe zapraszamy wszystkich uczniów wraz z opiekunami, którzy:
  • działają w Szkolnych Klubach Europejskich,
  • uczą się w klasach o profilu europejskim, humanistycznym oraz dziennikarskim,
  • interesują się działaniami na rzecz integracji europejskiej.


Zgłoszenia do udziału w Zjeździe, a także chęć uczestnictwa w warsztatach, będą przyjmowane na specjalnym formularzu zgłoszeniowym do dnia 31.03.2015 r. Szkoły, które zechcą skorzystać z warsztatów prosimy o przesłanie zgłoszeń do 26.03.2015 r.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: rodm@rodm-lublin.pl Formularz można także wysłać faxem na numer 81 534 61 92 lub przynieść osobiście do naszego biura, które mieści się na ul. Przechodniej 4 w Lublinie (Pałac Parysów, II piętro). Liczba miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu na Zjazd decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorami XIV Regionalnego Zjazdu Szkolnych Klubów Europejskich są:

  • Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie,
  • Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin,
  • Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy StawSzczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 81 534 61 91 lub pod adresem e-mail: rodm@rodm-lublin.pl.
Osobą do kontaktu pozostaje Andrzej Skórski.

DO POBRANIA: Formularz zgłoszeniowy / MSWord
PROJEKT WSPIERANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ

ZADANIE DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPRAW ZAGRANICZNYCHARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK