PUNKT INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT - LUBLIN
ul. Przechodnia 4, 20-003 Lublin; tel. +48 81 536 10 93, fax: +48 81 534 61 92
czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00
email:
europedirect-lublin@europe-direct.lublin.pl
Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.14.09.2015
Rozwój ma wiele twarzy – konkurs

Komisja Europejska - Komunikat prasowy

Co to jest współpraca rozwojowa? Dlaczego warto się w nią angażować? W związku z trwającym Europejskim Rokiem na rzecz Rozwoju (ERR) zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli oraz całe społeczności szkolne do udziału w konkursie „Rozwój ma wiele twarzy”.

Zrealizujcie dwuminutowy film, który w prosty sposób pokaże ideę współpracy rozwojowej. Ale to nie wszystko – spot ma nawiązywać do kampanii społecznej, którą zaplanujecie. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody – tablety i smartfony.

Do konkursu mogą zgłosić się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Biorą w nim udział trzyosobowe zespoły pod opieką dorosłego opiekuna. Zadaniem uczniów jest przygotowanie dwuminutowego spotu kampanii społecznej, który w prosty sposób będzie ukazywał ideę współpracy rozwojowej i zachęcał odbiorców do zaangażowania się w inicjatywy na rzecz rozwoju. Kampania ma dotyczyć jednego spośród wybranych obszarów:

Film należy zamieścić w jednym z popularnych serwisów filmowych (np. YouTube, Vimeo).

Częścią zadania konkursowego jest również zaplanowanie i przeprowadzonej kampanii społecznej z wykorzystaniem powstałego spotu, która pogłębi wiedzę odbiorców na temat współpracy rozwojowej i zachęci do wspierania takiej formy pomocy. Działania podjęte w ramach konkursu należy opisać w formularzu opisu kampanii.

Akcja edukacyjna

Na stronie internetowej<http://www.ceo.org.pl/pl/koss/news/oglaszamy-konkurs-rozwoj-ma-wiele-twarzy> znajdują się materiały edukacyjne, multimedia, scenariusze
lekcji, ćwiczeń i akcji związanych ze współpracą rozwojową. W październiku zaprosimy wszystkie chętne szkoły do udziału w warsztatach online z ekspertami. Etap ten będzie wprowadzał uczniów w tematykę roku i zwracał uwagę na argumenty za współpracą rozwojową, pogłębiał wiedzę uczniów na temat wybranych obszarów współpracy rozwojowej. Akcję edukacyjną i konkurs zakończymy w Tygodniu Edukacji Globalnej (ostatni tydzień listopada).

Jak się zgłosić?

Aby zgłosić się do konkursu należy do 30 listopada 2015 włącznie wypełnić i przesłać formularz elektroniczny z dokładnymi danymi, linkiem do filmu i opisem kampanii. Formularz dostępny jest na stronie:

www.ceo.org.pl/pl/mamyprawo/form/formularz-zgloszeniowy-do-konkursu-rozwoj-ma-wiele-twarzy
<http://www.ceo.org.pl/pl/mamyprawo/form/formularz-zgloszeniowy-do-konkursu-rozwoj-ma-wiele-twarzy
>

Nagrody

Autorzy sześciu najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej oraz ich opiekunowie zostaną zaproszeni do Warszawy na uroczysty finał konkursu, połączony z wręczeniem nagród i dyplomów pamiątkowych.

  • Wyróżnione zespoły w każdej kategorii wiekowej otrzymają smartfony o wartości ok. 800 PLN.  
  • Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca w każdej kategorii wiekowej otrzymają smartfony o wartości ok. 1000 PLN.  
  • Nagrodami za zajęcie pierwszych miejsc w obydwu kategoriach wiekowych będą tablety o wartości ok. 1200 PLN.

Organizatorami konkursu są:
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej
przy wsparciu Grupy Zagranica.
Konkurs i akcja objęte są Honorowym Patronatem Ministra Spraw Zagranicznych.


Więcej informacji na temat konkursu i jego poprzednich edycji można znaleźć na stronie:
http://ec.europa.eu/polska/news/announcements/150901_konkurs_pl.htm

 PUNKT INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT - LUBLIN
PROWADZONY JEST PRZEZ EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJĘ NOWY STAW
ul. Przechodnia 4, 20-003 Lublin; tel. +48 81 536 10 93, fax: +48 81 534 61 92
czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00
 europedirect-lublin@europe-direct.lublin.pl 

WEBMASTER: © 2005-2017 STUDIO EM

home DO GÓRY