SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


20.10.2015 Rozpoczęła się rejestracja na europejskie spotkanie młodzieży w Parlamencie Europejskim

Ruszyła rejestracja na European Youth Event (EYE) 2016 - forum debaty nad aktualnymi europejskimi wyzwaniami dla tysięcy młodych ludzi z Unii Europejskiej. Impreza odbędzie się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu 20-21 maja 2016.

Wszyscy zainteresowani udziałem w EYE 2016, w wieku od 16 do 30 lat, mogą zgłaszać się na stronie http://www.europarl.europa.eu/european-youth-vent/en/home/home.html, gdzie znajduje się również więcej informacji na temat imprezy oraz program wydarzenia. Akceptowane są tylko zgłoszenia grupowe. Termin składania zgłoszeń mija 31 grudnia br. lub do wyczerpania miejsc (limit to 7000 uczestników).


Podczas poprzedniej edycji European Youth Event w 2014 roku, 6 tysięcy młodych uczestników dyskutowało razem z 400 gośćmi, m.in. politykami i dziennikarzami, o bezrobociu wśród młodych ludzi, cyfrowej rewolucji, europejskich wartościach, przyszłości Unii Europejskiej, brało udział w warsztatach i wydarzeniach artystycznych.

Motto przyszłorocznego spotkania to 'Razem możemy przyczynić się do zmiany'. Siedem tysięcy uczestników z całej Europy spotka się w Strasburgu, aby rozmawiać o aktualnych problemach Europy i szukać dla nich innowacyjnych rozwiązań. Swoje konkluzje młodzi ludzie przedstawią posłom Parlamentu Europejskiego.
 
EYE 2016 koncentruje się na pięciu głównych tematach:

Wojna i pokój: perspektywy dla pokojowej planety.  
Apatia czy uczestnictwo: plan dla demokracji pełnej życia.
Wykluczenie czy dostęp: przeciwko bezrobociu młodych.
Stagnacja czy innowacja: świat pracy jutra.
Zapaść czy sukces: nowe sposoby na zrównoważony rozwój.

Chociaż w programie przedstawiono dotychczas już ponad 50 różnych atrakcji, organizatorzy i partnerzy EYE wciąż pracują nad kolejnymi warsztatami i wydarzeniami.

Informacje o wydarzeniu można znaleźć również w mediach społecznościowych z hashtagiem #EYE2016.ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK