PUNKT INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT - LUBLIN
ul. Przechodnia 4, 20-003 Lublin; tel. +48 81 536 10 93, fax: +48 81 534 61 92
czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00
email:
europedirect-lublin@europe-direct.lublin.pl
Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.29.10.2015
Urzędniczka UE odwiedza swoje dawne liceum w Lublinie

Helena Winiarska-Tworóg pracuje w Komicji od 2012 r. W najbliższy piątek, 30 października, spotka się z uczniami swojego dawnego liceum w Lublinie, aby opowiedzieć im o swojej pracy. Przybliży także młodym ludziom zagadnienia związane ze zadaniami Komisji w strukturach unijnych oraz odpowie na ich pytania dotyczące bieżących spraw europejskich.

Helena Winiarska-Tworóg pochodzi z Lublina, gdzie w 2005 roku ukończyła liceum im. Stanisława Staszica. Następnie studiowała ekonomię na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie i zarządzanie organizacjami międzynarodowymi na Uniwersytecie Genewskim. Od 2012 roku pracuje w Komisji Europejskiej. Wcześniej pracowała dla Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji w Libii, gdzie zajmowała się rozwojem ramowych warunków prawnych migracji zarobkowej. Obecnie jest zatrudniona w Dyrekcji ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego, gdzie odpowiada za dialog społeczny miedzy pracodawcami i pracownikami w sześciu sektorach europejskiej gospodarki. Od listopada b.r., w odpowiedzi na kryzys uchodźców, zostanie przeniesiona do Dyrekcji ds. Migracji i Spraw Wewnętrznych, gdzie będzie się zajmować powrotami migrantów z Europy i ich reintegracją w krajach pochodzenia.


Zapraszamy na spotkanie:
30 października (piątek)
I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie
Al. Racławickie 26

Dodatkowe informacje:
Dyrektor Stanisław Stoń dyrekcja@lo01.pl<mailto:dyrekcja@lo01.pl>
Sekretariat poczta@lo1.lublin.eu<mailto:poczta@lo1.lublin.eu>
Dr Zbigniew Smutek (nauczyciel WOSu)
bassmu@poczta.onet.pl   mailto:bassmu@poczta.onet.pl

Instytucje Unii Europejskiej od kilku lat prowadzą program „Back to School”, czyli „Powrót do szkoły”, w ramach, którego ich pracownicy odwiedzają szkoły, aby spotkać się z młodymi ludźmi i przybliżyć im kwestie europejskie. Dla młodych ludzi spotkania z urzędnikami instytucji UE to nie tylko okazja, by z pierwszej ręki dowiedzieć się, jak działa Unia Europejska i jaki wpływ ma na ich życie. Jest to też możliwość, by zapytać unijnego urzędnika lub urzędniczkę, jaką drogą trafili do brukselskich gabinetów, i jak wyglądają kulisy pracy w instytucjach europejskich. W trakcie spotkania można również dowiedzieć się, w jaki sposób unijne instytucje rekrutują pracowników oraz jakie oferują możliwości staży.

Spotkania z urzędnikami w szkołach są też doskonałą okazją dla uczniów, by dowiedzieć się bezpośrednio u źródła, jakie są aktualne priorytety polityczne UE, czym zajmuje się nowa Komisja pod przewodnictwem Jean-Claude'a Junckera i jaki wpływ mogą mieć oni sami na funkcjonowanie UE i jej politykę. Dla drugiej strony wizyty te są cenną okazją aby dowiedzieć się czym dzisiaj interesują się młodzi ludzie, jakie mają aspiracje i z jakimi problemami muszą sobie radzić.

 PUNKT INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT - LUBLIN
PROWADZONY JEST PRZEZ EUROPEJSKI DOM SPOTKAŃ - FUNDACJĘ NOWY STAW
ul. Przechodnia 4, 20-003 Lublin; tel. +48 81 536 10 93, fax: +48 81 534 61 92
czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00
 europedirect-lublin@europe-direct.lublin.pl 

WEBMASTER: © 2005-2017 STUDIO EM

home DO GÓRY