SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


14.11.2015 Zamach terrorystyczny w Paryżu

Konieczna jest europejska strategia walki z terroryzmem, by Unia mogła sprostać wyzwaniom w przyszłości. Tak napisał w liście do francuskiego prezydenta szef Rady Europejskiej.

Donald Tusk zapewnił o solidarności całej Unii z Francuzami i władzami w Paryżu.

Szef Rady Europejskiej podkreślił, że na rozpoczynającym się jutro dwudniowym szczytem G20 w Turcji światowi przywódcy powinni odpowiedzieć na zagrożenie związane z terroryzmem. Na pytanie - co powinna zrobić Unia - będą musieli odpowiedzieć także rządzący w krajach członkowskich.

Donald Tusk w liście do francuskiego prezydenta napisał, że należy zagwarantować, by europejska strategia walki z terroryzmem była skuteczna i by Unia mogła sprostać wyzwaniom w przyszłości. Do tej pory kraje członkowskie różniły się w ocenach zagrożeniach terrorystycznego. Jedne biły na alarm, ale inne nie dostrzegały powagi sytuacji. Po ataku terrorystycznym w ubiegłym roku w Brukseli w Muzeum Żydowskim i po zamachach w styczniu w Paryżu, unijne państwa zaczęły ściślej współpracować i wzajemnie się informować o działaniach. Ale unijny koordynator do spraw walki z terroryzmem mówił niedawno, że Wspólnota powinna zrobić więcejfacebook