SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


19.11.2015 Spojrzenie na edukację

"Monitor Edukacji i Szkoleń" oraz "Spojrzenie na oświatę: Polska" to dwa najnowsze raporty na temat polityki edukacyjnej. Pierwszy przygotowała Dyrekcja Generalna KE ds. Edukacji i Kultury, drugi Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. W środę 25 listopada 2015 r. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zaprasza do udziału w dyskusji na temat obu tych analiz. Rejestracja otwarta do poniedziałku 23 listopada.

Komisja Europejska od czterech lat publikuje "Monitor Edukacji i Szkoleń", który jest sprawozdaniem rocznym przedstawiającym postępy w zakresie realizacji kluczowych wskaźników w dziedzinie edukacji i szkoleń.

Raport przedstawia ewolucję systemów kształcenia i szkolenia w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem zaleceń dla poszczególnych państw w dziedzinie kształcenia i szkoleń, a także przyczynia się jako analityczny wkład do kolejnego Semestru Europejskiego stanowiącego roczny cykl koordynacji polityki gospodarczej w krajach członkowskich UE.

"Monitor Edukacji i Szkoleń 2015 – Polska"  [473 KB]

Raport "Spojrzenie na oświatę: Polska" opracowywany przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju jest częścią serii poświęconej krajom członkowskim, która przedstawia analizę porównawczą polityki oświatowej i reform w poszczególnych krajach OECD poprzez analizę kontekstów oświatowych poszczególnych krajów, wyzwań i polityk (profili w sferze edukacji) i międzynarodowych trendów oraz porównawczego wglądu odnośnie polityk i reform. Raport OECD zostanie opublikowany 24 listopada br.

Dyskusja na temat raportów:

"Monitor Edukacji i Szkoleń" (KE)
"Spojrzenie na oświatę: Polska" (OECD)

Środa 25 listopada 2015 r., 9.30 – 13.30

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, ul. Jasna 14/16a, Warszawa

W spotkaniu swoje prezentacje wygłoszą przedstawiciele Komisji Europejskiej, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz reprezentanci  strony polskiej: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Instytutu Badań Edukacyjnych. Planowana jest także dyskusja z udziałem publiczności.

Program seminarium [183 KB]

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o rejestrowanie się pod adresem:
http://ec.europa.eu/polska/forms/rejestracja_waw4.htm
do 23 listopada br.ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK