SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


02.12.2015 Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt.
"Jak zmieniła się Lubelszczyzna w ciągu ostatnich 25 lat"

Rozstrzygnęliśmy konkurs fotograficzny, pt. "Jak zmieniła się Lubelszczyzna w ciągu ostatnich 25 lat".

W bieżącym roku obchodzimy  25 rocznicę uchwalenia przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustawy o samorządzie terytorialnym. Reforma samorządowa przeprowadzona w Polsce była jednym z kluczowych elementów udanej transformacji ustrojowej. Konkurs fotograficzny miał na celu upamiętnić wspomniane wydarzenie. Przedmiot fotografii biorących udział w konkursie stanowiły obiekty oraz krajobrazy z terenu województwa lubelskiego, obrazujące zmiany w regionie, które zaszły na przestrzeni ostatnich 25 lat.

W konkursie fotograficznym mógł wziąć udział każdy mieszkaniec województwa lubelskiego, który ukończył 16 lat i nie jest profesjonalnym fotografem ani nie wykonuje fotografii komercyjnych. Każdy z autorów mógł nadesłać maksymalnie 3 fotografie.

Po długich i burzliwych ustaleniach jury dokonało następującego wyboru:

I miejsce – Ewa Barczentewicz
II miejsce - Aneta Banaszek
III miejsce - Anna Maksim


I miejsce – Ewa Barczentewicz

Finałowe prace zostaną zaprezentowane podczas wieczoru filmowego pt. "Polska Wschodnia we współczesnej kinematografii", który odbędzie się w dniu 2 grudnia 2015 r. w Brukseli. Wieczór zostanie zorganizowany przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli.

Organizatorami konkursu byli:
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie,
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin oraz Biuro Regionalnego Województwa Lubelskiego w Brukseli.ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK