SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


Polecamy projekty Europe Direct Lublin oraz ważne wydarzenia dla Unii Europejskiej z dziedzin ekonomii, kultury, funkcjonowania państw i życia społeczeństw oraz poszczególnych obywateli. Oferujemy szeroką gamę szkoleń, kursów, konsultacji, konkursów, spotkań i materiałów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań. W biurze ED do Państwa dyspozycji pozostają konsultanci i eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

ZACHĘCAMY DO WYPEŁNIENIA KRÓTKIEJ ANKIETY ZWIĄZANEJ Z DZIAŁALNOŚCIĄ EUROPE DIRECT


11.08.2015 Nagroda dla zaangażowanych

Działasz w ramach organizacji pozarządowych? Uważasz, że jesteś świadomym obywatelem? Bliskie są Ci takie pojęcia jak empatia i altruizm? Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EESC) po raz kolejny ogłosił Civil Society Prize – nagrodę dla osób aktywnych w swoich społecznościach. Tegoroczna edycja nawiązuje do walki z ubóstwem. Termin zgłoszeń został przedłużony i mija w czwartek 10 września 2015 roku.

W 2006 roku Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny stworzył nagrodę wyróżniającą organizacje pozarządowe i osoby, które pracują na rzecz promowania tożsamości i integracji europejskiej. Celem nagrody jest podkreślenie roli organizacji społecznych i ludzi zaangażowanych w kształtowanie odpowiedzialnego, europejskiego społeczeństwa obywatelskiego.

Pamiętając o wspólnych wartościach Unii Europejskiej, w tym roku nagroda zwraca uwagę na poprawę integracji gospodarczej i społecznej wśród osób żyjących w ubóstwie lub tam, gdzie istnieje ryzyko pojawienia się niedostatku. Czekamy na zgłoszenia organizacji społeczeństwa obywatelskiego i osób, które zrealizowały inicjatywy przeciwdziałające ubóstwu.

Uczestnicy powinni zostać nominowani przez jednego lub więcej członków Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, krajowe rady społeczno-gospodarcze lub europejskie organizacje społeczeństwa obywatelskiego. Pamiętajcie, że Wasze inicjatywy powinny być również innowacyjne i wnosić cenny wkład w dobrobyt społeczności, które z nich korzystają.

Kwalifikowalne inicjatywy:

  • wsparcie społeczne, mieszkalnictwo, edukacja i opieka zdrowotna;
  • ubóstwo osób pracujących;
  • ubóstwo energetyczne;
  • ubóstwo dzieci;
  • bezdomność;
  • wykluczenie finansowe i nadmierne zadłużanie się;
  • współpraca między organami władzy publicznej.

Łączna pula nagród to 50 000 euro!

Może zostać podzielona między maksymalnie pięciu zwycięzców. Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony i upływa 10 września 2015. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 10 grudnia 2015 roku w Brukseli.

KROK PO KROKU:

I. Sprawdź kryteria zgłoszenia

II. Jeśli nie otrzymałeś nominacji, napisz z prośbą o wyróżnienie Twojej inicjatywy

III. Prześlij online niezbędne dokumenty

ZGŁOSZENIA

WIĘCEJ:facebook