SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


19.05.2016 Unijni komisarze na EKG

20 maja w Polsce przebywać będzie wiceprzewodniczący KE odpowiedzialny za euro i dialog społeczny Valdis Dombrovskis oraz komisarz ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Günther Oettinger. Unijni komisarze wezmą udział w VIII Europejskim Kongresie Gospodarczym, który odbywa się w dniach 18-20 maja w Katowicach.

Wiceprzewodniczący Dombrovskis będzie uczestnikiem debaty "Silna i spójna Unia Europejska", w ramach której wygłosi przemówienie. Debata zaplanowana jest na godzinę 11:30 – 13:00.

Komisarz Oettinger wygłosi przemówienie inaugurujące i weźmie udział w debacie pt. "Cyfrowa gospodarka UE", w godzinach 9:30 – 10:30.

Następnie będzie uczestnikiem "European Start-up Days", imprezie towarzyszącej Kongresowi, dającej innowacyjnym młodym przedsiębiorcom możliwość spotkania z inwestorami i decydentami reprezentującymi duży biznes. Podczas tego wydarzenia komisarz Oettinger wystąpi z przemówieniem.

Podczas pobytu w Katowicach obaj komisarze spotkają się także z przedstawicielami polskiego rządu, posłami do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawicielami biznesu i świata nauki.

UWAGA media

W piątek 20 maja o godz.11:00 odbędzie się briefing prasowy komisarza Günthera Oettingera dla akredytowanych na EKG dziennikarzy.

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe, sala konferencyjna 3 na parterze.

Kontakt: Marta Stach, tel. 609 808 119, m.stach@imagopr.pl

Kontekst

Europejski Kongres Gospodarczy jest najważniejszym wydarzeniem gospodarczym w Europie Centralnej. W ciągu trzech dni gromadzi wokół cyklu debat poświęconych nowym kierunkom myślenia o przyszłości gospodarczej Europy kilka tysięcy gości z krajów europejskich, a także z Azji i Afryki.

Zapytania od obywateli: Serwis Europe Direct – tel. [ 00 800 67 89 10 11 ] lub e-mailARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK