SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


23.01.2017 Lepsze połączenia między północną a południową częścią Europy ze wsparciem w ramach Polityki Spójności

315 mln EUR z Funduszu Spójności sfinansuje brakujący odcinek autostrady A1 między Częstochową i Pyrzowicami w województwie śląskim. Odcinek ten położony jest w korytarzu bałtycko-adriatyckim sieci bazowej TEN-T (Transeuropejskiej Sieci Transportowej), która łączy północ z południem Europy przez Polskę centralną. Polscy obywatele i zagraniczni podróżni skorzystają z lepszego połączenia z czeską autostradą D1 i południem Europy. Pomoże to również w odsunięciu ruchu od miasta Częstochowa, co z kolei doprowadzi do poprawy jakości życia w obszarze miejskim. 

Jednolita sieć połączeń w ramach UE pozwala na utrzymanie konkurencyjności lokalnych gospodarek i przynosi konkretne pozytywne zmiany w codziennym życiu obywateli. Strategiczne inwestycje we właściwe odcinki głównych sieci transportowych w UE oznaczają nowe możliwości w dziedzinie handlu, zatrudnienia i turystyki”, powiedziała komisarz ds. polityki regionalnej Corina Crețu.

Całkowita planowana długość autostrady A1 to 568 km. W grudniu 2016 r. ukończone były ok. 442 km autostrady, przy wsparciu finansowym UE. Nowy odcinek autostrady powinien być oddany do czerwca 2019 r.

Więcej informacji na temat europejskich funduszy strukturalnych i inwestycyjnych w Polsce można znaleźć tutaj oraz na portalu.

Dodatkowe informacje: Jakub Adamowicz – Tel.: +32 229 50595; Sophie Dupin de Saint-Cyr – Tel.: +32 229 56169)
ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK