SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


22.02.2017 II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejski „Europa i My”

We wtorek, 21 lutego 2017 roku, odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejski „Europa i My”, organizowany w Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w  Lubartowie, wspierany przez Burmistrza miasta Lubartów i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Lublin.

W konkursie wzięło udział 35 uczniów z 5 szkół powiatu Lubartowskiego.  

Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy o krajach Unii Europejskiej i zmotywowanie młodzieży do samodzielnego zdobywania informacji oraz stworzenie możliwości do współzawodnictwa szkół gimnazjalnych powiatu lubartowskiego.

Przed uczestnikami konkursu postawione zostały  trudne pytania, wymagające wiedzy nie tylko merytorycznej, ale też zdolności logicznych i analitycznych. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą oraz umiejętnościami,  także o ostatecznej liście zwycięzców zadecydowały pytania w rundach dodatkowych.
WARSZTATY

Oczekując na wyniki konkursu, uczniowie uczestniczyli w warsztatach, które przeprowadziła wolontariuszka Punktu Europe Direct Lublin – Klaudia Kozak.
W warsztatach udział brali nie tylko uczestnicy konkursu, ale też członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego działającego przy Gimnazjum nr 2.
W trakcie warsztatów, uczniowie w grupach zastanawiali się nad pozytywnymi i negatywnymi aspektami funkcjonowania UE oraz nad szansami jakie daje im członkostwo Polski w UE.
Warsztaty były dla młodzieży okazją do zastanowienia się nad własną opinią na ważne dla nich tematy, ale także do ćwiczenia umiejętności pracy w grupie, prezentowania i uzasadniania własnego stanowiska, a także występowania przed publicznością.

Po warsztatach, zdobywcy pierwszych 3 miejsc w konkursie oraz 2 wyróżnień otrzymali nagrody ufundowane przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Lublin.ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK