SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


26.07.2017 VI Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej

Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej jest miejscem spotkań tysiąca praktyków współpracy rozwojowej i transgranicznej oraz stanowi platformę dialogu środowisk nauki, kultury, edukacji, władz samorządowych i państwowych, twórców i decydentów z tej części Europy. W ten sposób chcemy wspomagać realizację jak największej ilości projektów partnerskich oraz ułatwiać pozyskiwanie na nie finansowania zewnętrznego.

VI edycja Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej będzie poświęcona perspektywom rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej oraz wyzwaniom związanym z rozwojem miast i wsi, uwzględniającym potrzeby mieszkańców. Zaproszeni goście zajmą się także przyszłymi inicjatywami lokalnymi Lublina oraz krajów sąsiedzkich. W związku z licznymi zagrożeniami, na jakie jest narażona współczesna Europa Środkowo-Wschodnia, ważne miejsce w programie zajmie linia pt. "Polityka i bezpieczeństwo".

Wiele uwagi zostanie poświęcone także innowacjom, które nie tylko pozwalają na realizację określonych zadań w sposób tańszy, szybszy i bardziej efektywny, ale także wyraźnie podnoszą jakość naszego codziennego życia. Na tegorocznym Kongresie nie zabraknie również ważnych zagadnień związanych z nauką i edukacją, mobilnością oraz demokracją lokalną, jakże ważnej dla wciąż reformującej się Ukrainy. Ponadto niezwykle ciekawie zapowiadają się panele poświęcone turystyce, modelom pojednania, kulturze oraz szeroko rozumianej równości. Tegoroczny VI Kongres będzie jednym elementów uroczystych obchodów 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich.


Lublin
25 - 26 września 2017
Lubelskie Centrum Konferencyjne


PEŁNA INFORMACJA: http://kongres.lublin.eu


ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK